Osmadvacetiletý Škoda prožívá nejlepší období kariéry. V tomto ročníku dal už sedm gólů, čímž dorovnal své střelecké maximum z minulé sezony. Dostal se tak ze stínu mladšího sourozence Milana, který už stabilně patří do národního týmu.

"Vůbec jsem si nemyslel, že by mohlo něco takového přijít. Ale o to větší mám teď radost," prohlásil Škoda, který se v říjnu trefil proti Spartě, Jablonci, Mladé Boleslavi i Jihlavě. Neskóroval jen v dohrávce se Slavií, kdy si ale připsal aspoň asistenci.

Slavia v říjnu pokračovala pod Šilhavým ve zlepšených výkonech. Přemohla oba nováčky, když na vítězství 1:0 nad Karvinou navázala triumfem 3:0 v Hradci Králové, poté přehrála 4:1 Brno a zvládla i domácí souboj se Slováckem 1:0. Jen v Jablonci uhrála bezbrankovou remízu a neprodloužila sérii šesti výher.

Pro čtyřiapadesátiletého Šilhavého jde už o pátý triumf v anketě. To z něj činí rekordmana mezi trenéry. "Ale nebojte, místa na ceny mám v domě pořád dost. Mám je vystavené v obýváku a rád se na ně dívám. Ani manželce nevadí, že z nich musí stírat prach," prohlásil Šilhavý.