Řídí se přikázáním, které razil už Karel Brückner, jeden z nejrespektovanjěších trenérů české fotbalové historie. Ten říkal: „Nezblázním se, když prohrajeme, ale ani když vyhrajeme."

Pavel Krmaš, sportovní manažer Hradce a ještě na jaře kapitán týmu, který postoupil do první ligy, se nyní chce zachovat stejným stylem jako legendární kouč z Olomouce. „Stejně jako jsem krotil optimismus, když jsme dobře vstoupili do ligy, tak teď bych brzdil pesimismus," říká Krmaš.

Právě on společně s trenéry prvního mužstva Bohuslavem Pilným i Milanem Frimmelem a také klubovým poradcem Ladislavem Škorpilem mají pro vedení vypracovat analýzu, proč ,,votroci" po slušném vstupu do soutěže zabředli do problémů. Prohráli posledních pět utkání, spadli na 14. místo tabulky a v sobotu je čeká velmi těžký duel v Teplicích.

Fotbalisté Hradce Králové musejí zaplatit pokutu 60 tisíc korun za porušení povinností pořádajícího klubu v utkání se Slavií. Právě Pražané z Edenu dostali od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace za podobný přestupek v domácím utkání se Slováckem pokutu 50 tisíc korun. Hradec měl v utkání se Slavií problémy s distribucí lístků pro soupeřovy fanoušky a vznikl tak konflikt, jelikož pořadatelé nechtěli vpustit fandy do sektoru, kam měli zakoupený lístek. Někteří se dostali na tribunu až v průběhu zápasu.

Chybí typický lídr

„Dostáváme hodně branek, proto se v tréninku zaměřujeme na defenzivní činnost. Některé chyby jsou taktické, některé individuální," všiml si manažer. „Změny udělat můžeme, ale máme omezené možnosti. Nemáme tak široký kádr jako jiná mužstva. A navíc defenziva na začátku sezony fungovala. Také se musíme podívat, proti jakým soupeřům jsme hráli," upozorňuje Krmaš, který obranu mužstva v minulém roce řídil.

Z pozice stopera a kapitána byl vůdčí postavou, jasným bossem sestavy. Někdo takový nyní v sestavě chybí, není tam vůdčí element. Nejvýraznějším je 
v tomto směru kapitán Pavel Černý, jenže toho zase limituje post. Nastupuje 
v útočné linii.

„Lepší to má někdo, kdo má celou hru před sebou," potvrzuje Krmaš, že ideální vůdcové mužstev jsou střední obránci či defenzivní záložníci.

V Teplicích přijdou změny

On sám vloni tvořil středovou defenzivní dvojici se Slovákem Martinem Noskem, ten však zatím šanci nedostává. Po letní přípravě byl třetím stoperem, když se dostal zpět do formy, zranil se a chyběl pět týdnů kvůli nataženým postranním kolenním vazům.

„Je možné, že v Teplicích nějaké změny přijdou, ale nebudou převratné. My mužstvu dále věříme, není možné vyvolávat nějakou paniku. Toho jsem nepřítelem," pronesl Krmaš.

Pomůže tento přístup?

ČTĚTE TAKÉ: Liga láká na taháky: Liberec přivítá Spartu, hraje se vršovické derby