Čech v minulém ročníku vyhrál cenu Zlatá rukavice za 16 čistých kont, v tomto ročníku ale neinkasoval pouze v šesti z 20 ligových zápasů. Od listopadu do prosince navíc byl překonán v osmi utkáních za sebou, což je jeho nejdelší série v Anglii.

"Nejdůležitější věcí pochopitelně je, že tým vyhrává, ale někdy je dobré udržet čisté konto a ukázat pevnou obranu. Zatím je to trochu jiná sezona, protože si myslím, že si vedu dobře, ale nemám nuly. Měli jsme šňůru zápasů, ve kterých jsme vždy dostali aspoň jeden gól," řekl Čech v rozhovoru pro klubovou televizi.

"Soupeři nám často jedinou branku vstřelili z penalt. Občas máte takové období, kdy vám nepřeje štěstí, ale stejně byste rád udělal něco navíc a vytáhnul ten jeden extra zákrok," doplnil čtyřiatřicetiletý gólman, který nasbíral nejvíce čistých kont v historii Premier League (184).

Zdroj: Youtube

Také čtěte: Druhý Čech v Premier League? Zájem je o obránce Nováka!

Chci si udržet vysoký standard

Přes vyšší počet obdržených gólů Čech svůj druhý ročník v Arsenalu hodnotí kladně, i když pravidelně chytá pouze v ligové soutěži. V Lize mistrů a domácích pohárech dostávají prostor Kolumbijec David Ospina a Argentinec Damián Martínez.

"Celkově v této sezoně hraju na úrovni, kde potřebuji být. Chcete se zlepšovat každý zápas a udržet vysoký standard po celou dobu. Doufám, že se mi to bude dařit," konstatoval Čech, jehož mužstvo ztrácí z pátého místa tabulky osm bodů na vedoucí Chelsea.

Čech také cítí, že mu pomohlo ukončení reprezentační kariéry po loňském mistrovství Evropy. "Máte čas na věci, které při cestování s národním týmem dělat nemůžete. Třeba extra tréninkové jednotky, na něž během sezony není prostor. Je to pro mě nová situace, ale zatím to beru velmi pozitivně," konstatoval bývalý brankář Chelsea, Rennes nebo Sparty.

Čtěte také: Čech má přesnou mušku. Porazil spoluhráče ve fotbalových šipkách