Mladou naději pro Plzeň zde prý zatím nenašel, rozpovídal se ale nejen o fotbalové mládeži na Přerovsku. „Já doufám, že se ve městě zase někteří lidé probouzí a fotbal se tady vrátí, kam patří," přeje si třiapadesátiletý rodák z Přerova.

Pane Vrbo, jak se vůbec stalo, že Vás můžeme vidět tady v Pavlovicích?
Z Pavlovic je moje maminka, takže proto došlo k nějakému kontaktu a domluvě na tomto mítinku. Tyto akce samozřejmě patří k fotbalu, jsem rád, že jsem byl pozvaný a že se tady sešlo tolik dětí.

Sledoval jste trénink mládeže, proběhlo i několik „selfíček" a podobně. Do tréninku se vám zasahovat nechtělo?
Naštěstí tady mají dost trenérů, takže jsem se nějak nemusel zapojovat (usmívá se). Ale díval jsem se, jak děti cvičí, snaží se dělat věci, které k tréninku patří. Je vidět, že když se tomu někdo věnuje, tak i ty děti začnou chodit na fotbal. Myslím si, že největší problém této doby je, že máme málo lidí, kteří by děti k něčemu vedly. Bohužel.

Vytipoval jste si nějakou potenciální posilu do Plzně?
Přiznám se, že jsem tady moc krátkou dobu, to bych tady musel asi být častěji (směje se). Hlavně dětem přeji, aby se jim dařilo, aby tady na tom hřišti byly co nejvíce. To by měl být hlavní úkol obcí a měst, přilákat děti z domovů na sportoviště.

V Přerově to vypadá, že se schyluje k zajímavé spolupráci místních klubů 1. FC Viktorie Přerov, KMK Zubr Přerov a FK Kozlovice právě na poli mládeže. Jak vy vnímáte současný přerovský fotbal?
V Přerově jsem dlouho na fotbale nebyl, ale díval jsem se na tabulku a moc velkou radost mi neudělala. Samozřejmě, že by se přerovský fotbal měl vrátit k tomu, jak se dělal před deseti nebo dvaceti lety. Připadá mi, že se tomu asi trošku přestali věnovat a důsledkem je, že fotbal v Přerově upadá. Já doufám, že podobná spolupráce, o které jste mluvil, znamená, že se zase někteří lidé probouzí a vrátí se to tam, kam patří. Hrát v takovém městě krajský přebor je podle mého názoru ostuda všech. Nejen fotbalistů a lidí, co dělají fotbal, ale i funkcionářů města a všech lidí, kteří se kolem fotbalu točí.

Jak bude vypadat váš nejbližší program?
Můj nejbližší program je teď spojený s Plzní, protože 15. června nám začíná příprava, musíme se nachystat na kvalifikaci o Champions League. Budeme se samozřejmě připravovat na celý nový soutěžní ročník.

A cíle pro příští sezonu?
V Plzni jsou samozřejmě v poslední době cíle jasné, co nejvyšší. Takovým snem je postoupit zpět do Ligy mistrů. Jestli se nám to podaří už letos, nebo někdy v budoucnu, protože moje smlouva je na tři roky, tak to uvidíme. Já bych ale samozřejmě ještě chtěl někdy být s mužstvem v Champions League a doufám, že se mi to podaří.