„Neberu to jako gesto fair play, spíš normální věc. Rozhodčí se mě zeptal, já popravdě odpověděl," řekl Rosa.

Co se vlastně stalo? Zlín se dostal na polovinu soupeře, po kombinaci napřáhl ke střele Hnaníček a v nepřehledné situaci tečovaný míč do protipohybu brankáře Hanuše skončil v síti. Pomezní rozhodčí Blažej však zvedl praporek a hlavní sudí Ardeleanu na jeho popud odpískal ofsajd. Blízko situace byl totiž v postavení mimo hru Diop, o kterém se arbitři domnívali, že míč tečoval právě on. To si hostující hráči nenechali líbit a uspořádali doslova hon na hlavního rozhodčího. Ten se po několikaminutové debatě a sérii strkanic vydal za Rosou. Když mu domácí obránce potvrdil, že míč tečoval, ukázal na středový kruh – gól platí.

„V první chvíli jsem netušil, co se řeší. Jestli třeba Zlínští reklamují ruku, proto jsem se tam ani moc nemotal. Ale když za mnou rozhodčí přišel a zeptal se, musel jsem mu to říct," popisoval bývalý obránce Teplic, či Mladé Boleslavi.

Zlínská slova uznání

O tom, že by zapřel a udržel tak nadějný nerozhodný stav, prý nepřemýšlel. „Dělat mrtvého brouka, aby pak všichni viděli, jak to doopravdy bylo? Opravdu ne, to se fakt nedá, byl bych za blbce," odvětil Rosa, za kterým okamžitě po přiznání přiběhli zlínští hráči a za málo vídané gesto děkovali. Slova uznání měl po zápase i trenér ševců Bohumil Páník.

„Klobouk dolů, něco takového se vidí málokdy. Já osobně ještě nic takového nezažil. Liga Rosu určitě ocení a já věřím, že se to vrátí i Jihlavě. Ve světě to funguje tak, že když jednou takhle dáte, třikrát pak dostanete. Takže Jihlava někde uhraje devět bodů, které jí pomohou k záchraně a my tak nepřijdeme o zápasy s ní, protože to jsou vždycky krásná utkání," řekl Páník.

Bílek by to nechal na rozhodčích

Pochopitelně méně nadšený byl domácí kouč Michal Bílek, který na klíčovou situaci pohlížel ze dvou úhlů. „Tonda bude v očích veřejnosti za hrdinu, protože se přiznal. Zachoval se férově," uvedl jihlavský trenér.

„Ale osobně bych tyto situace nechával na rozhodčích. Pokud by se hráči měli přiznávat ke všem situacím, které během zápasu nastanou, tak by se nedělalo nic jiného. Sudí se před tím nějak rozhodl a zapískal. Až na popud zlínských hráčů po pětiminutové debatě s nimi gól uznal. S tím jsem se doposud nesetkal," dodal bývalý reprezentační trenér.

TAKÉ ČTĚTE: Slavia otočila derby na Dukle, Zlínu pomohlo nevídané gesto fair play