Hřídel byl od loňska ve vazbě. V rejstříku má již několik záznamů, právě i za pronásledování, ve vězení však skončil poprvé.

Zkušený kouč loni od března do října opakovaně nedovoleně kontaktoval svou bývalou družku. Podle její výpovědi jí posílal SMS a volal, vyhrožoval jí a pokoušel se dostat do jejího bytu. Hřídel se hájil tím, že se s ní sice stýkal, ale že to bylo z její strany dobrovolné. Výpovědi družky a svědků ale Hřídelovo tvrzení podle soudkyně vyvrátily.

Trenérova bývalá přítelkyně vyhledala několikrát i pomoc intervenčního centra v Kladně, kde mimo jiné pomáhají i obětem domácího násilí. "Mohu jen dodat, že jsem celou dobu mluvil pravdu, a stojím si za tím. Jsem už dost potrestán tím, že jsem přišel o nejbližší osobu v mém životě a možná i o práci," řekl dnes soudu Hřídel.

Bývalý trenér ligových fotbalistů Kladna či Příbrami měl kvůli pronásledování přítelkyně problémy již v minulosti. Soud mu nejprve na začátku roku 2012 uložil patnáctiměsíční podmínku a také dohled probačního úředníka, který ho měl kontrolovat zejména kvůli pití alkoholu. Trest mu však smazala amnestie exprezidenta Václava Klause.

Žaloba tehdy vinila Hřídela z trestných činů nebezpečného vyhrožování, vydírání, porušování domovní svobody a krádeže. Údajně neunesl rozchod s přítelkyní a od září 2010 do července 2011 ji na několika místech v Kladně obtěžoval.

Podle obžaloby ženu pronásledoval v zaměstnání i v jejím bydlišti a citově ji vydíral. Situace vyvrcholila, když Hřídel bývalou přítelkyni napadl. Tehdy mu hrozily mu až čtyři roky vězení.