Etická komise potrestala Laňku za to, že si v červenci 2020 během někdejšího angažmá ve Vyšehradu nechal slíbit úplatek ve výši 40.000 korun za ovlivnění druholigového utkání s Prostějovem.

"Byť tento úplatek následně nepřijal, čili tam nedošlo k předání plnění, tak už samotné nechání si slíbení úplatku je pro nás disciplinárním přečinem. Za to jsme se pana Laňku rozhodli potrestat dvouletým zákazem činnosti související s Fotbalovou asociací a také peněžitým trestem," řekl ve videu FAČR předseda etické komise Jan Eisenreich.

Laňka se po působení v pražském celku vrátil do Příbrami a loni v létě zamířil do Teplic. Za severočeský celek si připsal osm ligových startů, závěr podzimu dohrál v třetiligovém "béčku". Tepličtí mu na startu zimní přípravy oznámili, že si může hledat nové angažmá, hráč trénoval s B-týmem.

"Musíme dodržovat presumpci neviny, takže čekáme, zdali dojde k jeho odvolání, nebo zda nabude rozsudek právní moci. Nicméně od začátku projednávání u etické komise se Denis Laňka připravuje individuálně a není součástí žádného týmu FK Teplice," uvedl pro ČTK tiskový mluvčí klubu Martin Kovařík.

Laňka si v nejvyšší soutěži připsal 27 startů, v nichž neskóroval.