Roberte, jak složité bylo naskočit do rozjetého utkání?
Je pravda, že poločas už byl 4:0 a jednalo se prakticky o rozhodnutý zápas. Ono když skončí první poločas podobně, tak už to v tom druhém není ono, ale myslím, že i v něm jsme si nějaké šance na vstřelení gólu vytvořili. Sám jsem v jedné takové situaci byl.

Co vám ke gólu chybělo?
Moc ne, myslím, že Dan Holzer mi balon hezky přiklepl, chtěl jsem to umístit bez zbytečných doteků, ale balon jsem podebral a přestřelil bránu. Je to škoda, protože gól by mě rozhodně potěšil a měl by nějakou váhu. Ale jsem rád, že jsem si mohl za jedenadvacítku zase zahrát. Dlouho jsem tu nebyl, ale jako nováček se necítím. (úsměv)

Jak jste celý zápas viděl?
V první půlce byla hodně znát naše převaha. Nenechali jsme Slováky hrát, asi tím byli zaskočení, protože jsme je hodně presovali a nepustili prakticky k ničemu. Ve druhé půli bylo držení míče ve prospěch soupeře, ale postupně jsme hru srovnali a byl to fotbal nahoru dolů. Chtěli jsme hrát tak jako v první půli, ale vývoj utkání s námi moc nehrál. Jak říkám, když vedete 4:0, má už druhá půle zpravidla jiný průběh.

Ale z osobního pohledu byste mohl být spokojen. Pořád jste ve hře o Euro…
Nebylo to špatné, vlastně jsem nastoupil na totožné pozici, kterou hraji v Baníku. To mi vyhovovalo. Ale hodně mě mrzí, kromě té spálené šance, že jsme už ve druhé půli nepřidali žádný gól. Šance na to byly.

Co vede k cestě do Polska, kde šampionát proběhne?
Samozřejmě hrát dobře v Baníku, mít na kontě nějaké góly i asistence. Šance na ME tu pořád je, i když dobře vím, že bude mimořádně obtížné se do nabitého kádru dostat. Přece jen určitá kostra týmu už je vytvořená. Ale pochopitelně se o to budu snažit.

Neberete jako handicap, že se do národního týmu pokoušíte probít „až" z druhé ligy?
Snažím se podávat maximální výkony. A když vezmu třeba nasazení, důraz, tak v tom druhá liga určitě neztrácí, možná je tam toho ještě o dost víc než v první lize.

Nepřehlédněte: Lvíčata si smlsla na Slovensku, Černý pomohl k výhře hattrickem