"Hummels utrpěl pohmožděninu v pravém stehně s krvácením do svalu. Zda bude moci proti Ghaně nastoupit, bude záviset na tom, jak dobře se bude vyvíjet léčba," uvedl německý svaz poté, co dnes Hummels absolvoval podrobné vyšetření včetně magnetické rezonance.

Hummels, autor jedné z branek při výhře 4:0 nad Portugalskem, musel kvůli zranění v 73. minutě střídat. V pondělním zahajovacím duelu se zranil také další obránce Jerome Boateng, který by ale proti Ghaně zřejmě neměl scházet. Poraněný pravý palec by mu měla chránit speciální ortéza.

Buffon možná nastoupí proti Kostarice

Zdravotní stav brankáře a kapitána italských fotbalistů Gianluigiho Buffona se lepší. Šestatřicetiletý veterán se dnes znovu zapojil do tréninku a naděje na jeho start v pátečním druhém utkání světového šampionátu proti Kostarice vzrostly.

"V první chvíli po zranění si Buffon myslel, že bude muset opustit šampionát, ale teď už je jasné, že to nebude tak vážné," řekl lékař italské reprezentace Enrico Castellacci.
"Včera ještě nemohl trénovat, protože se věnoval terapii. Zkusíme ho uzdravit, co nejrychleji to bude možné, už je to nadějnější," dodal Castellacci.

Buffon kvůli zranění kotníku musel vynechat úvodní duel na šampionátu proti Anglii. Brankářskou oporu v sobotu zastoupil mezi tyčemi Salvatore Sirigu a přispěl k výhře 2:1.
Do přípravy se opět zapojili i další tři rekonvalescenti - obránci Mattia De Sciglio, Andrea Barzagli a záložník Daniele De Rossi.