O anglického reprezentanta už projevil zájem trenér Alex Ferguson z konkurenčního Manchesteru United, média spekulují i o možném odchodu do MLS. V zámoří by Lampard mohl v Los Angeles Galaxy nahradit krajana Davida Beckhama.

Ferguson patří mezi dlouholeté obdivovatele čtyřiatřicetiletého záložníka, o něhož se zajímal už v roce 2001. Tehdy ale uspěla se svou nabídkou v hodnotě 11 milionů liber Chelsea. A přestože loni v lednu Sir Alex šanci na přestup kvůli vysokým nákladům nevyužil, vidina získání Lamparda do týmu coby volného hráče ho zřejmě zláká.

Na Old Trafford by zkušený Lampard, jenž má na kontě 93 zápasů v národním týmu, pomohl vyřešit problémy se zálohou. Darrena Fletchera a Andersona trápí zdravotní problémy, Paul Scholes v 38 letech zvažuje další pokračování kariéry.

Zámořská MLS ovšem bude velkou konkurencí. Klub Galaxy má po Beckhamově odchodu k dispozici volné finanční prostředky a prostředí v Los Angeles by podle médií mohlo vyhovovat i Lampardově přítelkyni, televizní moderátorce Christine Bleakleyové.