Bývalý slavný útočník v sobě probudil skladatelské vlohy po kritice, která se snesla na oficiální píseň "We Are One" od Jennifer Lopezové, rappera Pittbulla a Claudie Leitteové. O moc lépe u Brazilců nedopadla ani další skladba "Vida" od Rickyho Martina.

"Slyšel jsem tu od Martina a nelíbila se mi," vysvětlil Pelé. "Chtěl jsem udělat opravdovou brazilskou písničku. Ostatní totiž neukazují problémy, kterými si tým na turnaji musí projít. A také chci vyzvat fanoušky, aby na tým nepískali," dodal trojnásobný mistr světa.

Svou píseň už Pelé zazpíval novinářům z deníku Folha de Sao Paulo. "Dal mi tolik štěstí, ale také jsem kvůli němu plakal. Fotbal naší zemi koluje v žilách," stojí na začátku první sloky.

Oficiální písně doprovázejí mistrovství světa od roku 1962. Brazílií tentokrát bude znít i upravená skladba "Dare", kterou nahrála zpěvačka a partnerka španělského obránce Gerarda Piquého Shakira pro předchozí šampionát v Jihoafrické republice.

Turnaj před čtyřmi lety rovněž symbolizovalo nepříjemné bzučení trumpet vuvuzel, něco podobného by se však v Brazílii nemělo opakovat. Jedním ze symbolů mistrovství se sice měly stát caxiroly, chrastítka, která se inspirovala hudebním nástrojem caxixi, úřady je ale nakonec na stadionech zakázaly.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube