"Měli jsme zápas pod kontrolou. Byl to přesně ten scénář, který jsme potřebovali. Jsme rádi, že to tak dopadlo a Bayern ve druhém utkání taky potvrdil roli favorita," uvedl na svém webu Čech. Bavorský favorit v Mnichově deklasoval Olympiakos 4:0, ale kdyby s ním remizoval, postoupily by oba týmy do osmifinále společně.

Arsenal zlomil odpor Dinama ve 29. minutě díky Mesutu Özilovi a krátce po něm zvýšil Alexis Sánchez. "Soupeř dobře bránil a my jsme věděli, že musíme být trpěliví. Nějakou dobu trvalo, než jsme dali první gól, ale když se nám to povedlo, otevřelo se víc prostoru. Rychle jsme přidali druhou branku, a to zápas rozhodlo," uvedl rodák z Plzně.

Nejtěžší zákrok si Čech paradoxně připsal proti vlastnímu spoluhráči. Ve druhé půli vytáhl na roh míč odražený od záložníka Mathieuho Flaminiho. "V zápasech, kdy člověk nemá tolik práce, je nejdůležitější udržet po celou dobu koncentraci. Hrál jsem hodně nohama, ale rukama jsem si na míč dlouho nesáhl," konstatoval bývalý gólman Sparty, Rennes a Chelsea.

Už myslí na rozhodující duel s Olympiakosem. "Bude to pro nás jako play off, protože se počítá vzájemný zápas a my doháníme manko. Doma jsme prohráli 2:3 a matematika je jasná. Víme, co musíme uhrát, soupeř taky ví, co mu stačí k postupu. Oni za určitých okolností mohou i prohrát, my naopak potřebujeme vyhrát, navíc o dva góly. Nebude to jednoduché, ale věřím, že je v našich silách, abychom to zvládli a uhráli postup," dodal Čech.