Další smolný zápas odehráli jablonečtí fotbalisté v Evropské lize. V Astaně byli lepší, sahali minimálně po bodu, jenže zahodili velké množství šancí, což se jim vymstilo. V závěru přišel trest a Jablonec se tak z dalekého Kazachstánu vrací s prázdnou. Severočeši prohráli ve čtvrtém zápase základní skupiny 1:2 a stále tak čekají na historickou výhru.

Jablonec inkasoval už v 18. minutě. Hosté si při rohu nepohlídali Brazilce Henriquea, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou bránu. Severočeši se nepoložili a tlačili se do zakončení. Blízko gólu byli Holeš, Sobol a Jovović, ale vyrovnání zařídil před odchodem do kabin až domácí Zajnutdinov, který si střelil vlastní branku, když změnil směr míče po předchozí hlavičce Lischky.

Po přestávce Jablonec sahal po obratu. Obrovskou šanci spálil Sobol, který po chybě obránců stanul tváří v tvář Jerićovi, ale trefil jen boční síť. Dvacet minut před koncem mohl rozhodnout Doležal, který si vyskočil na centr Trávníka, ale na míč o pár centimetrů nedosáhl.

V závěru přišel trest. Jablonečtí obránci nechali na hranici malého vápna volného Postnikova, který chladnokrevně zavěsil pod břevno a v 88. minutě zařídil Astaně šťastné vítězství.

Astana - FK Jablonec 2:1 (1:1)

Branky: 18. Henrique, 88. Postnikov - 41. vlastní Zajnutdinov
Rozhodčí: Vad - Albert, Szert (všichni Maď.). ŽK: Henrique, Aničič - Jovovič

Astana: Erič - Zajnutdinov, Aničič, Postnikov, Rukavina - Henrique (79. Murtazajev), Kleinheisler, Majevskij, Tomasov - Almeida (71. Mužikov), Kabananga (61. Janga). Trenér: Babajan

Jablonec: Hrubý - Hanousek, Lischka, Hovorka, Holeš - Sobol (72. Kratochvíl), Trávník, Hübschman, Považanec, Jovovič (89. Kubista) - Doležal. Trenér: Rada