„K dnešnímu dni jsme se domluvili na ukončení profesionální smlouvy s Anesem Haurdićem. Nevíme, kam jde hrát," říkal v pátek sportovní ředitel Baumitu Jablonec Petr Flodrman.

A co vedlo mladého rodáka z Bosny a Hercegoviny k tomuto kroku? „Hlavním důvodem bylo to, že potřebuji hrát. Potřebuji zápasy a tady nebudu hrát. O tom to je," míní Anes Haurdić, který do Jablonce přišel před sedmi lety.

Anes Haurdić zkusí štěstí doma v Bosně, kde se chce porvat o základní sestavu v týmu FK Sarajevo. „Zkusíme hrát o titul, jsme druhý," zmínil se Haurdić o svém novém působišti. Právě FK Sarajevo je nyní v tabulce na druhém místě za vedoucím Željezničarem Sarajevo. FK ztrácí jen dva body.

Podle informací Deníku by se měl mladý Bosňan začít s týmem připravovat v pondělí. Nicméně zpráva o jeho konci v Jablonci přišla jako blesk z čistého nebe. Anes Haurdić byl do ligového kádru zařazen v roce 2008, ale začaly jej trápit zdravotní potíže a jeho slibně rozjetá kariéra se hodně přibrzdila. Poslední dva roky prakticky vůbec nehrál, pokud nebudeme počítat zápasy v juniorce a několik startů v přípravě.

„Dříve jsme se nedomluvili, nechali jsme to po soustředění. Tak jsme to řešili a trenér říkal, že asi hrát nebudu no… Smlouvu jsem nechtěl prodloužit," řekl Deníku Haurdić, který za působení v Jablonci nasbíral jen 62 ligových startů a vstřelil 5 branek.

Jasné je, že Haurdiće limitovaly časté zdravotní problémy. To si uvědomuje také on sám. „Bylo to nahoru dolů, nahoru dolů… To je ale život. Měl jsem formu, pak jsem zase neměl, pak přišlo zranění… Je to ale všechno o hlavě," konstatoval Haurdić, který na začátku března oslaví třiadvacáté narozeniny. „Budu se snažit vrátit se do té formy, v jaké jsem byl," dodává Haurdić.