Tři roky starý příběh, kdy Plzeň na jaře smetla silnou Neapol (3:0 a 2:0), může být inspirací.

Jenže zatímco tehdy šel klub zpod Vesuvu do zápasu bez motivace, Sparta takové štěstí nemá.

"Utkání se Spartou je pro sezonu Lazia rozhodující," uvedl padesátiletý kouč na klubovém webu. "Chceme postoupit co nejdál a zkusit Evropskou ligu vyhrát. Samozřejmě bychom také rádi dohnali ztrátu v Serii A a z toho pohledu by nás vítězství ve čtvrtek mělo nakopnout a dodat síly do závěru sezony," dodal.

Remíza 1:1 z Letné dává Laziu před čtvrteční odvetou na Olympijském stadionu velkou šanci na postup, protože doma vyhrálo zatím všechny zápasy v soutěži a ve čtyřech posledních navíc dalo vždy po třech brankách. Starosti však Piolimu, který o víkendu v lize učinil hned devět změn v sestavě, dělá velká marodka.

"Mám hodně zraněných, ale nemá smysl brečet nad rozlitým mlékem," prohlásil kouč.

"Disponujeme širokým kádrem, takže ve čtvrtek postavím silný tým," dodal Pioli, kterému by měli chybět Basta, De Vrij, Djordjevič, Kishna, Radu a Milinkovič-Savič. V útoku by proto mohl dostat šanci i německý veterán Miroslav Klose.

"On i Stefano Mauri přináší do týmu zkušenosti. V neděli hráli oba dobře a do zápasu proti Spartě by se mohli hodit. Rozhodnu se na poslední chvíli," uvedl Pioli. "Klose dobře čte hru a dva góly z utkání proti Bergamu mu hodně pomůžou," přidal trenér.