Kouč František Cipro už přemýšlel, zda jej nevystřídá, jeho výkon se mu nezdál tak dobrý jako naposledy. Naštěstí pro Slavii tak neučinil. A slovenský záložník Peter Grajciar předvedl dvě parády z přímých kopů, které rozhodly vršovické derby s Bohemians 1905 (3:0).

71. minuta: střela z těžkého úhlu Grajciara překrásně zakroucená do vzdálenější šibenice. 78. minuta: další trestňák, další Grajciarova velmi pohledná trefa.

„Dva góly z trestných kopů v jednom zápase, to jsem ještě nikdy nedal,“ přiznal fotbalista s úsměvem.

Ani v mládežnických kategoriích?

Ani v nich. Já jsem jako mládežník trestňáky nekopal.

A kanonýrem jste někdy byl?

V jednom utkání jsem dal dokonce i pět branek, ale to ještě u nás na Slovensku a bylo mi nějakých šestnáct (úsměv). Mezi dospělými si nevybavuji, že bych se někdy za devadesát minut trefil dvakrát tak jako teď proti Bohemce.

Proti mužstvu Bohemians jste však už na jaře skóroval…

Jasně, proti střížkovskému. Už jsem slyšel hlášky, že se tým musí jmenovat Bohemians, abych dal gól (smích).

Přenesme se zpět na hřiště do Edenu. Vaše první branka padla z poměrně ostrého úhlu. Bylo vaším záměrem vystřelit, nebo jste původně spíš chtěl centrovat?

Hlavně jsem to chtěl napálit do prostoru branky. Tak jako na podzim v utkání Evropské ligy proti italskému Janovu (2. prosince 2009, duel skončil 0:0 – pozn. red.) To jsem trefil břevno, teď to naštěstí vyšlo lépe…

Nemusel jste ještě předtím, než jste kop zahrál, „odehnat“ spoluhráče? Na hřišti už byl mimo jiné Jaroslav Černý, častý exekutor standardek…

To ne, dohodli jsme se… (úsměv). Byla to spíš pozice pro praváka, protože jsem míč mohl točit do brány.

Jak se z vás vlastně stal specialista na trestné kopy?

Na trénincích je kopu a baví mě to. I spoluhráči a trenéři mě nabádají, ať je zkouším i v zápasech.

Tušíte, zda vaši show sledoval i Vladimír Weiss, trenér slovenského národního týmu?

Nevím, já mu esemesku nepsal. Ale myslím, že se k němu ta zpráva dostane.

Po dvou výhrách v pražských derby je zase zpátky stará dobrá Slavia?