Fotbalista pražské Sparty Juraj Kucka by se v nejbližších dnech mohl domluvit na přestupu do FC Janov. Hráčův agent Emil Kovarovič má ve středu údajně jednat se zástupci Sparty a je v úzkém kontaktu s vedením italského klubu, který zájem o slovenského záložníka oznámil prostřednictvím svého prezidenta Enrika Preziosiho. Sparta však jednání nepotvrdila.

Podle Kovaroviče bude o případném Kuckově přestupu do Janova rozhodnuto v brzké době, nejpozději začátkem ledna. "Jasněji by mohlo být už zítra (ve středu), kdy mě čeká jednání se Spartou, abychom si řekli co a jak. Příští dny budou rozhodující," řekl Kovarovič pro televizi Primocanale Sport.

Jednání potvrdil i prezident Janova Preziosi. "Kucka se mi opravdu líbí. Budeme jednat," citovala Preciosiho italská média. Nevyloučil ani možnost, že by se o Kucku ucházel společně s Palermem, které rovněž patří mezi zájemce o služby slovenského reprezentanta. Oba kluby by si pak práva na hráče rozdělily, což není v Itálii nijak výjimečné. "Je možné, že nabídku podáme s Palermem," potvrdil šéf jedenáctého celku italské ligy.

Personální ředitel Sparty Jakub Otava pouze potvrdil zájem Janova, ale vyloučil, že by byl přestup na spadnutí. "Janov je jedním ze zájemců. Se žádným z týmů ale nevedeme konkrétní jednání o přestupu. Zatím se jedná pouze o jakési oťukávání," řekl pro klubový web Otava.

Snahou Sparty není Kucku a Wilfrieda prodat

Sparta prý nechce Kucku ani útočníka Bonyho Wilfrieda, o kterého je rovněž zájem, za každou cenu prodat. "Jedním z našich cílů je sestavení silného mužstva i pro jarní část sezony, proto není naší snahou Kucku či Wilfrieda prodat. Nicméně, pokud přijde nabídka, která je zajímavá nejen pro klub, ale i pro hráče samotného, nebudeme případnému přestupu bránit," dodal Otava.

Vedle Janova a Palerma se podle Kovaroviče o Kucku ucházejí i Parma a také Neapol. "Registruji jejich zájem, ale kdo chce Juraje, nemůže jen mluvit se mnou, ale musí také kontaktovat jeho klub. Nabídka Janova je nyní asi nejkonkrétnější, ale více k tomu nyní neřeknu," citoval Kovaroviče deník Napoli Today.

Cena Kucky by měla být okolo sta milionů korun

Zahraniční média informovala o tom, že se o Kucku ucházejí i Lazio Řím a také anglické celky Sunderland a Blackburn. Jeho cena by se měla údajně pohybovat někdo okolo hranice sta milionů korun.

Třiadvacetiletý střední záložník má za sebou nejlepší rok kariéry. Probojoval se do slovenské reprezentace, s níž se podíval i na mistrovství světa, kde zazářil mimo jiné v utkání proti Itálii. Zároveň byl nejvytíženějším hráčem Sparty. Celkem za rok 2010 odehrál 55 soutěžních zápasů. Mezi nimi byly i duely Evropské ligy právě proti Palermu, které o něj projevilo zájem. Kuckův gól do sítě Palerma rozhodl o sparťanském postupu do vyřazovací fáze.