"Něco v hlavě mám, oproti Litvě tam budou asi dvě až tři změny, ale jak se znám, taky záleží na tom, jak se vyspím. Už se mi stalo, že jsem na poslední chvíli něco změnil. A to by pak vypadalo, že jsem si z vás dělal legraci."

Čtěte také: Sivok před San Marinem: Vpředu máme hladové kluky, věřím jim

O čem ještě hovořil trenér na sobotní tiskové konferenci?

O stavu hřiště. "Myslím si, že je určitě lepší než v Ústí nad Labem. Nechci, aby to vypadalo tak, že se tam lidi nesnažili, vegetace tam prostě ještě není taková. Tady je to v pořádku."

Základní sestava ČR: Vaclík - Gebre Selassie, Sivok, Brabec, Novák - Darida, Barák - Krejčí, Dočkal, Jankto - Krmenčík.

O šancích Jankta na základní sestavu. "Jestli má na to, aby hrál pravidelně italskou ligu, kde odvádí kvalitní výkony, tak je jasné, že si o místo řekl i u nás. I tím středečním zápasem s Litvou. Počítám s tím, že do utkání nastoupí."

O případné hře na dva útočníky. "Spíš si myslím, že od začátku nasadíme jednoho a podle průběhu uvidíme, jestli přidáme dalšího."

O tom, jestli Tomáš Přikryl zažije reprezentační debut. "Není to vyloučené. I když se tady objevil až dodatečně, tak v Boleslavi podává velmi dobré výkony na pozici útočníka. Umí se pohybovat na ofsajdové lajně, i proto je tady s námi."

O tom, jaké utkání očekává. "Předpoklad je, že bychom měli mít převahu a tlak. Zároveň musíme být pochopitelně ostražití směrem dozadu, aby se nám nestalo to, co Norům, když inkasovali z protiútoku. Nemůžeme se nechat unést hrou, aby nás bylo osm někde v šestnáctce soupeře."

O mentální přípravě na amatéry. "Nechci vůbec nic podcenit, už se nesčíslněkrát stalo, že trpaslík dokázal zaskočit soupeře. Byl bych nerad, kdyby se to stalo nám, proto na hráče apeluju, aby brali zápas se vší vážností. Bez ohledu na to, jestli jsou to amatéři, nebo profíci. Víme, že San Marino dokáže být nebezpečné ze standardních situací."

O tom, jestli zažil duel proti takovému outsiderovi. "Jako hráč už si nevzpomínám, ale jako trenér jsem samozřejmě zažil podobné zápasy v českém poháru. Se Slavií jsme vypadli s Líšní, takže vím, co nás čeká. Důležité je do utkání aktivně vstoupit, abychom se nestresovali do poslední minuty."

Nepřehlédněte: Nejlepší dárek k narozeninám? Gól proti Česku, přeje si trenér San Marina