Pětatřicetiletý Jarolím hrál za HSV v letech 2003 až 2012. Odehrál za něj 342 utkání a vstřelil 19 gólů. Kariéru ukončil loni v létě v Mladé Boleslavi, kde nastoupil do funkce sportovního ředitele.

Na rozlučkové utkání ho přijede podpořit mnoho bývalých spoluhráčů a významných postav Hamburku.

V dresu německého klubu by měli vyběhnout Sergej Barbarez, Zé Roberto, Frank Rost nebo trenér Thomas Doll. Objevit by se mohl i bývalý nizozemský kanonýr Ruud Van Nistelrooij, pokud mu to dovolí povinnosti u nizozemské reprezentace.

Soupeřem bude výběr složený z bývalých spoluhráčů z Norimberku a české reprezentace. Nastoupit by měli například bývalí reprezentanti Tomáš Ujfaluši, Jan Koller, Marek Jankulovski, Zdeněk Grygera či Pavel Kuka. Pozván byl i Pavel Nedvěd, který se však ve stejný den zúčastní Pražského půlmaratonu. Přítomen bude i Jarolímův otec Karel, trenér Mladé Boleslavi.

"Doufejme, že to bude velké. Přijedou zajímaví hráči i ti, které jsem dlouho neviděl," řekl David Jarolím. "Jako hráč jsem v Hamburku zažil ty nejlepší časy. Neumím si představit, že bych podobné utkání odehrál někde jinde," dodal.

Vedení Hamburku se mu beneficí chce odvděčit za služby, které pro klub odvedl. "Tento zápas bude poctou pro muže, který svým způsobem hry dával příklad všem v HSV," řekl ředitel Hamburku Dietmar Beiersdorfer.

"Byl to hráč, který by za svůj klub dal ruku do ohně. Chtěli bychom použít stroj času a znovu ho mít v týmu. Měl úžasný přístup," dodal.

Na sobotní utkání (začíná v 15 hodin) je prodáno přes 30 tisíc vstupenek. Výtěžek půjde na charitu.