Pondělní mač proti domácí Číně (výkop v 9.35 SEČ) zatím halí mlha (tady spíše smog). Češi přesto z několika záznamů zjistili, jaký soupeř je asi čeká. „Mají šikovné hráče, ale nechtějte po mně, abych někoho jmenoval,“ usmál se trenér Karel Jarolím na předzápasovém tréninku.

Zajímavost? Reprezentační kouč si všiml, že čínští hráči si mění čísla, a tak ani strategie „hlídej dvacítku“ nemusí být úspěšná. Mimochodem: právě fotbalista s dvacítkou (Yu Hanchao z mistrovského klubu Guangzhou Evergrande) prý s balonem umí pěkné věci.

„Nemůžeme nikoho podcenit. Oni navíc dostali facku od Walesu, což budou chtít napravit,“ konstatoval Jarolím. Ostrovní tým, jenž vyhrál 6:0, prý těžil z dobrého presinku a přihrávek za obranu. Rozdíl byl viditelný až na tribuny. Podle některých fanoušků se zdálo, že hrají dospělí proti dorostu.

Přesto bude na ploše jedna hodně známá osobnost. Marcelo Lippi vede Čínu (a ročně za to bere dvacet milionů eur). „Už je to starší člověk,“ řekl Jarolím na adresu brzy již 70letého italského kouče. Ne, o neúctu nešlo, protože ihned dodal, že jeho protějšek má skvěle promyšlenou taktiku.

Ale konec o soupeři. Češi začnou utkání o 3. místo na China Cupu se čtyřmi obránci, v plánu je rovněž výměna brankářů. Na hrotu zřejmě nastoupí jen osamocený Patrik Schick. „Věřím tomu, že se prosadíme a vstřelíme nějaké góly,“ dodal Jarolím.

Hlavní cíl všichni znají. Národní tým by potřeboval vyhrát, aby neodjížděl z Asie se sklopenými hlavami. „Potom je mi jedno, kolik těch gólů dáme,“ uzavřel český kouč.