Je pozitivní, že ve skupině o pěti týmech bude o dva ostré zápasy méně?
Ano, nahradíme je přátelskými. Budou se hodit, poslouží jako kvalitní příprava. Třeba i na to, abychom se s Angličany porvali o první místo. Zadarmo nedáme nic.

Máte zkušenosti i s ostatními týmy?
Hráči bývalé Jugoslávie jsou horkokrevní, techničtí a plní emocí. Pamatuju na pohár v Makedonii: prostředí bylo tak bouřlivé, že lítalyi kameny. Věřím, že podobné věci si nyní UEFA pohlídá.

Něco jiného musel být duel v Anglii v roce 2008, který jste zažil jako asistent. Jak na něj vzpomínáte?
Krásný zážitek! Do Wembley přišlo 70 tisíc lidí a nás proháněli Lampard nebo Ferdinand. Dvakrát jsme vedli, ale soupeř v 90. minutě vyrovnal na 2:2. Kdyby to teď dopadlo stejně, nezlobil bych se.

Jak se fotbalový Albion od té doby změnil?
Dorostla mu nová, silná generace. V roce 2015 byli někteří hráči na šampionátu jednadvacítek v Praze, letos v létě už zářili na mistrovství světa. Jsou výborně sladění a čeká je velká budoucnost.

Přál jste si je do skupiny?
Když se v Dublinu losoval druhý koš a první míček nešel rozbalit, vyhrkli jsme s panem Malíkem: Czech Republic! A měli jsme pravdu.

Bavil jste se s trenérem Anglie Garethem Southgatem?
Pár slov ano, jeví se jako sympatický chlap. Říkal, že to není nikde psáno, ale jako druhý nejsilnější tým skupiny bychom se s nimi měli utkat právě ve Wembley.