Pokusů, jak probudit zvadlou Sigmu, už učinili několik. Od dobrosrdečných rozmluv ale, zdá se, museli přejít k rázným činům. Trenér Leoš Kalvoda a sportovní ředitel Ladislav Minář se po druhé porážce Hanáků v nové sezoně na sokolovské půdě shodli, že problémy s nefunkční obranou z minulé sezony se stále nepodařilo odstranit. A že je třeba okamžité léčby. Příchod obránce Jana Rajnocha by mohl být tím správným medikamentem. 

Už jste se s Janem Rajnochem bavili o jeho roli v týmu?
Už jsme se pozdravili po telefonu, ale to důležité přijde na přetřes až zítra (ve středu – pozn. red.) na tréninku. Podle jména a jeho dosavadní kariéry je to kvalitní hráč. Doufám, že to tady prokáže, pomůže nám vzpamatovat se ze špatného začátku a dostaneme společně Sigmu tam, kam patří.

Od svého nástupu na lavičku Sigmy v červnu jste si několikrát postěžoval, že vám v týmu chybí vůdčí typ. Bude to on?
Potřebujeme hráče, který to bude zezadu řídit. Silnou osobnosti. Musí to ale ukázat na hřišti. Máme tady hodně kluků, kteří mluví o tom, jak se má bojovat, do novin říkají, že věděli, jak mají hrát. Ale to jsou všechno jenom silné řeči v kabině a mimo hřiště. Na něm to zatím nedokázali.

Po zápase v Sokolově jste se nechal slyšet, že některé hráče bude třeba vyměnit. Bylo to vaše přání přivést ještě jednoho obránce?
Nedá se říct, že by to bylo na můj popud. Ale hned když skončil v Liberci, tak jsme se s panem Minářem shodli, že by to mohl být dobrý typ pro nás. A nakonec to vyšlo. Pokud vím, měl i jiné nabídky a nakonec se rozhodl pro nás. Asi i proto, že se s panem Minářem znají.

V Liberci hrál kromě posledního kola pravidelně. Počítáte s ním už do zápasu se Znojmem?
Všechno je možné.

Takže si spíš počkáte až na to, jak bude vypadat na tréninku?
Ale tak on vypadá dobře, vždyť ho znáte z televize, on je vždycky pěkně načesaný (směje se). Ne, teď vážně. Uvidíme, jak na tom bude zdravotně a vůbec. Před Znojmem bych to nechtěl moc rozebírat.

Na soupisce teď máte šest stoperů. To se zdá být až moc.
Je to tak. Někdo bude muset odejít. Je možné, že půjde někdo z juniorky, abychom uvolnili místo, ale ze těch šesti, které teď máme v áčku by měl také jeden nebo dva odejít.

V této souvislosti se hodně mezi lidmi mluví o Aleši Škerlem. Ten přišel o kapitánskou pásku, pak i o místo v sestavě. Jaká je teď jeho pozice?
Aleš tady pro Sigmu udělal velký kus práce. Myslím si, že je to hráč, který může zaskočit na více postech, takže bych se ho nerad zbavoval. Samozřejmě konkurence je velká a bude ještě větší, až se dá do pořádku David Bystroň. Bude záležet jen na něm. Je to našlapané…

Konkurence uvnitř týmu by však měla být jedině přínosná. Souhlasíte?
Konkurence by měla posouvat všechny dál. Ale už teď tady konkurence byla a hráče to nenakoplo k tomu, aby se snažili dokázat, že do Sigmy patří. Uvidíme, jaká bude reakce na to, že přišel další hráč.