"Nejsem vůbec spokojen, měli jsme mít více bodů. Je neskutečné, že ze zápasů v Sivasu a s Kluží máme jen jeden bod. V tabulce je to srovnané. Víceméně je to, jako kdyby se nehrálo, jako kdyby se do skupiny vstupovalo. Pro nás se to opticky zhoršilo tím, že dva ze tří zápasů budeme hrát venku. O postupu rozhodne to, kdo bude produktivnější," řekl  trenér Jindřich Trpišovský.

Slávisté byli od začátku hodně aktivní a obrana Kluže musela být neustále ve střehu. Nejprve rumunští beci odvrátili na poslední chvíli míč padající do branky na roh, Olayinkovu střelu poté tečoval Tecl do tyče…

Gól domácích doslova visel ve vzduchu. Obzvlášť, když v závěrečné pětiminutovce nejprve napálil Provod dělovku z dálky do tyče a vzápětí Usor střílel v dobré šanci těsně nad… Jako blesk z čistého nebe ovšem udeřilo na opačné straně hřiště - před branku přilétl centr a nepříliš důrazně bráněný Janga nedal zblízka Kolářovi šanci.

Brankář Slovácka Filip Nguyen v zápase s francouzským Nice.
Hodil jsem do toho vidle, smutnil po kiksu s Nice gólman Slovácka Nguyen

Slávisté po změně stran pokračovali v aktivní hře, ale brankář Scuffet byl nepřekonatelný. Lapil Olayinkovu střelu, perfektní trestný kop Usora i technickou střelu Traorého. S přibývajícími minutami se na jejich kopačky dostávala nervozita a přes obranný val Kluže to měli hodně těžké. A více než 18 tisíc hlasitých fanoušků se nakonec kýženého vyrovnání v dramatickém a nervózním závěru nedočkalo.

Situace ve "slávistické" skupině je tak po polovině odehraných zápasů mimořádně vyrovnaná. Všechny čtyři týmy mají čtyři body za bilanci 1 výhra, 1 remíza a 1 prohra. Brankové skóre určuje pořadí 1. Ballkani (7:7), 2. Sivasspor (5:5), 3. Slavia (4:4) a 4. Kluž (2:2). Chtějí-li Pražané hrát na mezinárodní scéně i na jaře, musí začít vyhrávat…

Slavia - Kluž 0:1 (0:1)
Branka: 45. Janga. Rozhodčí: Maresca – Preti, Peretti (všichni Itálie). ŽK: 43. Usor - 32. Matias, 51. Muhar, 60. Deac, 74. Yeboah, 93. Scuffet. ČK: 94. člen realizačního týmu Kluže. Diváci: 18271.
Slavia: Kolář – D. Jurásek (87. Oscar), Ousou, Kačaraba, Douděra – Tiéhi (69. I. Traoré), Ševčík – Olayinka, Provod (61. Ewerton), Usor – Tecl (61. Sor).