Los rozdělil 53 zemí do osmi skupin po šesti týmech a jedné po pěti mužstvech. Přímý postup na šampionát si zajistí pouze vítězové, dva týmy s nejlepší bilancí z druhých míst si pak v baráži zahrají o poslední místo na mistrovství.

FC Slovan Liberec - SFC Opava 1:2. Utkání 18. kola fotbalové ligy.
Liberecká domácí derniéra skončila porážkou, loučení Ševčíka vyloučením

Jelikož závěrečný turnaj pořádají v červnu 2021 společně Slovinsko s Maďarskem, ubylo oproti minule jedno postupové místo. Kvalifikace začne v březnu příštího roku, termínový kalendář zápasů si určí po dohodě týmy v jednotlivých skupinách.

Český celek obsadil na podzim v minulé kvalifikační skupině až třetí místo se ztrátou devíti bodů na vítězné Chorvatsko s druhým Řeckem a nepostoupil na šampionát v příštím roce. U týmu po vypršení smlouvy před týdnem skončil trenér Vítězslav Lavička a nahradil ho Karel Krejčí, který dosud vedl reprezentační dvacítku.

Češi byli před losem zařazeni do druhého výkonnostního koše a měli jistotu, že se vyhnou například Slovensku, Nizozemsku či Belgii. "Lvíčata" potkají nezvykle hned tři soupeře, se kterými se utkala v předchozí kvalifikaci. S Chorvatskem mladíci prohráli 1:5 venku a zvítězili 2:1 doma, s Řeckem utrpěli dvě porážky 0:3 venku a 1:2 doma a se San Marinem dvakrát vyhráli.


Naposledy si jednadvacítka zahrála na evropském šampionátu vloni v Polsku, kde neprošla ze skupiny.

Devatenáctiletý záložník Michal Sadílek si poprvé zahrál nizozemskou ligu.
Podesáté to vyšlo. Trochu mi ztěžkly nohy, přiznává Sadílek po debutu