V odvetě třetího předkola Ligy mistrů patřil jednoznačně k nejlepším mužům Slavie.

Gólman Martin Vaniak svými neskutečnými zákroky přiváděl fotbalisty Fiorentiny skoro až k zoufalství. Stačilo to ale pouze na remízu 0:0, do z postupu se po zásluze raduje italský klub.

Vysněný cíl se nepovedl, i když jste včera v Edenu ostudu rozhodně neudělali.

To tedy ne. Hráli jsme proti opravdu výbornému týmu, který předváděl chytrý a zkušený fotbal. Povedl se nám hlavně druhý poločas. Jediné, co tomu chybělo, byla branka. Když ne postup, tak jsme chtěli aspoň výhru.

Byl jste mužem zápasu. Víte, že jste zneškodnil minimálně pět vyložených příležitostí?

Od toho tu přece jsem. Ode mě se prostě očekává, že chytím něco navíc. A to se mi podařilo.

Nejlepší chvilka zápasu: chytáte hned po sobě sérii šancí. To vás hodně nabudilo, že?

Takový zákrok se vám povede jednou za čas. To vás musí nabudit. I proto, že soupeř měl otevřenou celou bránu. Samozřejmě jsem měl i kliku, že mě trefil. Podržel jsem mančaft v důležitém momentu a díky tomu jsme mohli žít dál.

A do kdy jste věřil, že ještě žijete?

Do 80. minuty. Pak začali kluci tuhnout a chytali je křeče. To jsem pak věděl, že je konec. Navíc jsme už střídali, neměli jsme už hru čím oživit. Už bylo jasné, že naše anabáze v Lize mistrů končí.

Erich Brabec vás nahnal všechny do kabiny. Měl proslov?

Chtěl jako kapitán poděkovat mančaftu za bojovnost, nasazení a vydřený bod. Byl prý hrdý.

Teď vás čeká Pohár UEFA? Cítíte zklamání?

Ne. My musíme být rádi za jakýkoli pohár. Tohle člověk musí vzít. Teď budeme favority, ať dostaneme kohokoli. Musíme postoupit do skupiny. To se od nás čeká. Musíme hrát ještě o body a koeficient. Hrajeme i za Česko. I proto jsem za bod rád.