„Hradec prodal vstupenky slávistům nad kapacitu sektoru a teď je nechce pustit dovnitř. Fakt hrůza," odpálil na Twitteru rozbušku Tomáš Syrovátka, zástupce generálního ředitele pro marketing a komunikaci ve Slavii.

Vzápětí se na stejné sociální síti přidal s ještě výživnějším vyjádřením Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva SK Slavia Praha. Volil slova o ostudě. „Fotbal hrajeme pro fanoušky, dnes v Hradci to byla ostuda fotbalu. Budeme hledat řešení, podobné situace jsou absolutně nepřijatelné."

Pod lízátky se nařčením z úst ústředních představitelů Slavie brání. Podle Richarda Jukla, ředitele černobílého klubu, naopak vyšli slávistům vstříc. Velkou skupinu „slušných" fanoušků nenechali za branami stadionu, naopak jim vyčlenili prostor vedle slávistického kotle.

„Jenže oni se snažili dostat právě do kotle. Když zjistili, že tam není místo, nebo že s ultras nechtějí být v jednom sektoru, zase se přesouvali zpět. A to přineslo problémy, které jsme ovšem vyřešili. Myslím, že celé to bylo zbytečně nafouknuté a nechápu, jak může pan Tvrdík něco veřejně komentovat, když na fotbale vůbec nebyl," rozčiluje se Jukl.

Hradečtí nechtěli nechat fanoušky venku

Hradec prodal slávistům o desítky vstupenek víc, než bylo původně v plánu. V tom zřejmě pochybil. Kdyby už žádné další slávisty do hlediště nepustil, ušetřil by si starosti a organizační zmatky.

„Jenže my jsme ty lidi nechtěli nechat venku jako se to Slavii stalo v Teplicích. Také jsme nechtěli, aby nám běhali po ulicích a působili problémy. Proto jsme jim prodali další vstupenky, ale ne do kotle, ale do sektoru vedle, který pro ně byl vyhrazen," říká Richard Jukl. „Půl hodiny jsme s generálním ředitelem Slavie panem Krobem neřešili nic jiného, ale vše se vyřešilo."

Ovšem jen do poločasu. Pak skupina slávistických fans vlétla do hradeckého kotle a strhla se bitka. „Chtěli ukrást vlajky a provokovat," tvrdí Jukl.

TAKÉ ČTĚTE: Chyba proti Slavii? Chleboun: Hrozný pocit, měl jsem to urvat do autu