Stačí si vzpomenout na senzaci v semifinále, kdy Juventus vyřadil další španělský velkoklub. "Proti Realu mohla být šance, že přes něj postoupíme, 35 procent. Myslím, že šance na zisk trofeje proti Barceloně jsou dokonce ještě menší. Jsme si toho vědomi," řekl Buffon.

"Ale jak jsem už řekl tehdy, máme nějaké zbraně a způsoby hry, jak favoritům čelit a ztížit jim to. Podle toho budeme hrát," uvedl zkušený brankář v rozhovoru pro oficiální stránky UEFA.

Tentokrát se závěrečný duel prestižní soutěže hraje v sobotu na stadionu v Berlíně, kde Buffon před devíti lety pomohl Itálii ve finále proti Francii k titulu mistrů světa. "Jsem zvědavý, jestli pocity budou stejné. Ale nemyslím si, že to bude o moc jiné než před devíti lety," dodal manžel české modelky Aleny Šeredové, s níž ale nežije.

Brankářský veterán už vyhrál Pohár UEFA, italskou ligu či světový šampionát, trofej z Ligy mistrů mu ale stále schází.

"Pro mě osobně je to velký cíl. Moje kariéra byla dlouhá a během těch let jsem si musel projít složitými obdobími. Je to skvělé se po tolika letech znovu dostat do finále," řekl Buffon, jenž v roce 2003 neuspěl ve finále Ligy mistrů proti AC Milán, s nímž Juventus prohrál na penalty.