S trochou nadsázky, sparťané už o trofej hrát nemusejí. Během včerejší tiskovky byl pohár v rámci cesty po Evropě vystavený v sále, kde mluvil trenér Holoubek s bekem Costou.

Co myslíte, rozzáří se před devátou večer nad sparťanským stadionem pestrobarevný ohňostroj? Spartě stačí uhrát bod proti Southamptonu, do jarní fáze ji posune i plichta Beer Ševy s Interem Milán. „Nekalkulujeme a nemyslíme na to, že nám stačí bod. Chceme doma vyhrát," vyhlásil jasně obránce Costa.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Kouč Sparty Holoubek: Náš postup pomůže celému českému fotbalu

Mladíci dostanou další šanci

Bylo by pikantní, kdyby se na Spartě křepčilo právě po mači se Southamptonem. Jen si vzpomeňte na zářijovou premiéru v Anglii, kde matní sparťané prohráli 0:3. Jenže pak parta v rudém třikrát za sebou zvítězila a provizorní kouč Holoubek, jenž teprve studuje profilicenci, si pojistil místo do konce zimy. Dnes bude přešlapovat u lavičky naposledy coby oficiální hlavní trenér, končí mu výjimka. Možná škoda, nemyslíte?

Dá se čekat, že také dnes ukáže na teenagery: kvůli obřímu lazaretu (marodí už i stoper Holek a kapitán Lafata) znovu budou přinejmenším na střídačce univerzál Dudl, šikovný záložník Havelka či dravý útočník Mustedanagič.

Ustojí benjamínci tlak? „Spoléhám na to, že už jsou trochu otrkaní. Pokud jim mazáci pomůžou, nebudu se o ně bát," pravil David Holoubek, jehož parta nezvykle nastoupí ve žlutých dresech.

Slovan i Plzeň s jasným úkolem

A Plzeň s Libercem? Pro oba platí jednoduché přikázání: vyhrát! Liberec zatím vyválčil jediný bod, a pokud doma neporazí Karabach, 8. prosince mu v posledním kole půjde už jen o čest a prémie.

Jestliže Plzeň nevyhraje v aréně AS Řím, bude potřebovat, aby v paralelně hraném zápase Austria Vídeň remizovala s Astrou Giurgiu. Jinak… Ale ne, nemysleme na černé scénáře, ve hře jsou pořád všechny tři české týmy.

Bude to platit i po dnešku?

České kluby v Evropské lize, díl pátý.Zdroj: DENÍK

TAKÉ ČTĚTE: Kozáčik o AS Řím: Je to tým plný hvězd, ale těšíme se. Bude to svátek