Absence Pavla Kadeřábka je už druhou vynucenou změnou, kterou musel trenér Jaroslav Šilhavý udělat. Místo Filipa Nováka povolal už dříve Aleše Matějů. 

Už dopředu bylo avizováno, že by se v reprezentačním výběru měl objevit další ofenzivní hráč. Tím je Michael Krmenčík z belgických Brugg, který má v národním dresu odkopáno již třiadvacet utkání s bilancí osmi branek.

Tím ale novinky v nominaci nekončí. Na reprezentačním srazu se vůbec poprvé objeví Lukáš Provod ze Slavie, kterého doplní jeho týmový parťák David Hovorka. 

V dobré formě

„Michaela Krmenčíka dobře známe, takže víme, že nám v nadcházejících zápasech pomůže. David Hovorka zase své kvality prokazuje ve Slavii. Do týmu jsme ho chtěli už loni, ale bohužel se zranil. A Lukáš Provod? Sledovali jsme ho na jaře a také úvod nové sezony ho zastihl v dobré formě. Věřím, že tímto je tým pro zářijové zápasy kompletní a už nebudeme muset řešit žádné změny,“ řekl k trojici fotbalistů manažer reprezentace Libor Sionko.

Čeští fotbalisté nastoupí 4. září v rámci Ligy národů v Bratislavě proti Slovensku, o tři dny později přivítají v rámci stejné soutěže v Olomouci své skotské protějšky.