„Budeme to konzultovat s hráčem i klubem,“ uvedl agent Viktor Kolář ze Sport Investu. Na rychlého obránce, jenž strávil v Německu tři roky, se už v zimě ptal Juventus, teď to vypadá na zájem AS Řím.

Za jiné situace by asi nebylo nad čím váhat.

Hoffenheim je sice dobrý klub, nicméně v evropském měřítku vypadá spíše jako trpaslík. Přesto má trumf(y). První „vysoká karta“? Účast v Lize mistrů. „To zní skvěle. Budeme si ji chtít užít,“ řekl český reprezentant.

Z těchto slov byste možná usoudili, že Kadeřábek sebe i dál vidí v modrém dresu týmu miliardáře Dietmara Hoppa. Vážně? „Nevylučuji, že zůstanu. Ale zároveň ani nevylučuji, že půjdu jinam,“ konstatoval šestadvacetiletý odchovanec Sparty.

Druhá „vysoká karta“ pro setrvání? Český fotbalista patří mezi opory a mladý trenér Julian Nagelsmann mu bez výhrad důvěřuje. Český bek nezasáhl jen do šesti zápasů (kvůli zranění a kartám), a co je podstatné, v sezonním hodnocení magazínu Kicker má slušnou známku 3,15. „Už si vybudoval pozici. Zařadil se mezi nejlepší obránce v soutěži,“ zmínil Kolář.

A tohle Kadeřábek dokázal právě o víkendu: i díky jeho zásahu Hoffenheim v přímém souboji o 3. místo srazil Dortmund (3:1). „Tenhle zápas mi dlouho zůstane v paměti,“ podotkl defenzivní pilíř klubu s tím, že vstřelil nejdůležitější branku dosavadní kariéry (třetí v dresu Hoffenheimu). „Snili jsme o tom, že skončíme třetí. Ale nenapadlo by mě, že já dám gól, co nám zajistí Ligu mistrů.“

Od soboty se s parťáky topí v oslavách. „V klubu panuje obrovská euforie. Fanoušci byli nadšení. Jde o obrovský úspěch. Chceme si ho do posledního kousku užít,“ dodal.

Bezprostřední oslavy prý byly trochu bláznivé. „Asi deset tisíc fanoušků vběhlo na hřiště. Nestihl jsem ani jít za rodinou, utekli jsme do kabin. Přirovnal bych to k oslavám titulu,“ vysvětlil.

Teď už se Kadeřábek těší na chvíle odpočinku. Stráví je s manželkou a dcerou. „To je největší relax, jaký může být,“ dodal.