"Moc se těším. Vím, že jsem udělal správný krok. Nechce se mi ani věřit, kolik času od mého odchodu ze Sparty uteklo," řekl v rozhovoru pro klubový web Kadlec, který působil ve Spartě po příchodu ze Slovácka v letech 2005 až 2008 a získal s ní dva mistrovské tituly.

Jednatřicetiletý obránce, který hrál také za Leverkusen, měl sice i nabídky ze zahraničí, ve hře však byl pouze návrat do Sparty. "Měl jsem možnost zůstat ve Fenerbahce, přišly nabídky z Bundesligy nebo z Francie. A to i přesto, že jsme nikterak nerozhazovali sítě. Jenže já věděl, že chci jít zpátky domů, zpátky do Sparty," uvedl.

"Velkou roli hrála taky rodina a přátelé, přece jen už jsem v zahraničí dlouho. Navíc jsem nechtěl čekat, až mi bude pětatřicet, to bych šel do Čech jen zakončit kariéru," řekl. "Já se cítím dobře, netrápí mě zranění a cítím, že se Spartou ještě můžu něco dokázat. Chci, abychom ukázali, že patříme mezi ty lepší evropské týmy," prohlásil.

Měl by hrát na pozici stopera

Sparta si v uplynulé sezoně nasadila laťku vysoko, protože se jí podařilo postoupit až do čtvrtfinále Evropské ligy. Kadlec tažení letenského celku bedlivě sledoval. "Sleduji i českou ligu, mimo Sparty i Slovácko, odkud pocházím a kde si také, jak očekávám, také něco pěkného vyslechnu, až tam se Spartou přijedeme," uvedl.

V osmifinále se Sparta mohla utkat právě s Fenerbahce. "Tenkrát to pro mě byl trochu smutný zážitek. Letěli jsme zrovna v letadle, když nám pilot oznámil, že je naším soupeřem Braga. Já slyšel Praga a začal se radovat, protože to by byl skutečně jeden z mých vrcholů. Nakonec jsem byl zklamaný, když jsem se dozvěděl pravdu," zavzpomínal Kadlec.

Ve Spartě by měl nastupovat na pozici stopera, kde už jsou Jakub Brabec, Mario Holek s Ondřejem Mazuchem. Nastupovat tam může také Costa, kterému však končí smlouva. "Kraj obrany už není moc pro mě. Pilovat lajnu, jako jsem to dělal, když jsem odcházel, to už by mi tak dobře nešlo," řekl syn vicemistra Evropy z roku 1996 Miroslava Kadlece. "Ze zahraničí moc dobře vím, že je konkurence v každém týmu, který to chce někam dotáhnout," dodal.