A opět u toho bude Bílkův někdejší asistent ve Vysočině. Bývalý vynikající záložník se dohodl ve Zlíně, kde střídá Vlastimila Petrželu. S vedením Fastavu si plácl ve čtvrtek odpoledne, smlouvu podepsal na dva roky. Realizační tým si ponechá.

Trenér Michal Bílek.
Zlín našel náhradu za Petrželu. Ševce povede trenér Bílek

„Čekal jsem, že půjdu spíše do zahraniční, ale žádnou pořádnou nabídku jsem nedostal. Nakonec se ozval Zlín, čehož si vážím,“ říká Michal Bílek.

Zvažoval jste nabídku Fastavu dlouho?

Ne. Seběhlo se to poměrně rychle. Zavolal mi pan Červenka, zeptal se mě, zda bych měl zájem ve Zlíně trénovat. Dneska (ve čtvrtek – pozn. red). jsme se sešli a všechno jsme dohodli.

A na jak dlouho jste se domluvili?

Smlouvu jsem podepsal na dvě sezony.

Bydlet budete ve Zlíně?

Ano, budu bydlet ve Zlíně. Nevidím v tom žádný problém. Nepřemýšlel jsem nad tím, že bych nevzal angažmá kvůli tomu, že bych byl daleko od domova. Nedělá mi problém cestovat. Práce okolo fotbalu je furt stejná, a je jedno, jestli je to ve Zlíně, nebo v Praze.

Realizační tým zdědíte, nebo vytvoříte nový?

Realizační tým zůstává stejný. Asistenta mi bude dělat Honza Kameník, se kterým jsem pracoval už v Jihlavě.

Fotbalisté Zlína. Ilustrační foto
Desáté místo? Realita, ševci ale chtěli víc

Co říkáte na složení a kvalitu hráčského kádru?

Kádr musíme rychle řešit. Už z něj odešli čtyři hráči. Holzer s Vukadinovićem se vrátili z hostování zpět do Sparty, skončil Ekpai, do zahraniční zamířil brankář Zlámal. To jsou všechno fotbalisté, kteří hráli v základní sestavě.

Budete po vedení Fastavu požadovat posily?

Už jsme se o tom bavili. Mužstvo musíme doplnit. Budeme chtít složit co nejsilnější tým.

Nemáte trochu strach ze spousty zahraničních hráčů?

Strach určitě nemám. Některé hráče znám, další poznám. V minulosti jsem vedl Petra Jiráčka nebo Hronka. Na jaře jsem viděl několik zápasů Zlína naživo, třeba v Teplicích, takže jsem si udělal nějakou představu. Přehled o týmu mám. Jde jenom o to ho doplnit tak, abychom byli co nejsilnější.

Vy jste jako hráč působil ve Španělsku. Může to být vaše výhoda?

Ani ne. Já prostě nevidím problém v tom, že Zlín má v kádru nějaké cizince.

Kde podle vás tlačí Zlín nejvíce bota? Je to v útoku?

Útočníci chyběli, na jaře totiž hodně hráčů marodilo. Zlín navíc trápila i defenziva, vždyť po Dukle inkasoval nejvíce gólů z celé ligy. Obranná fáze nebyla nejlepší. Je potřeba na ní zapracovat.

Letní přípravu už máte nalajnovanou?

Ta už byla připravená před mým příchodem. Nic se měnit nebude. Začneme osmnáctého června, čeká nás herní soustředění v Rakousku, kde se utkáme i s Ferencvárošem Budapešť.

Ševci si loni na podzim poprvé v klubové historii zahráli Evropskou ligu, na jaře však bojovali o záchranu. Kam až chcete Zlín v tabulce HET ligy dostat?

Určitě všichni chceme, aby nadcházející sezona byla lepší než ta uplynulá. Jinak si žádné velké cíle nedáváme. Věřím, že naplníme ambice, které si stanovíme. Chtěli bychom určitě získat více bodů, než v uplynulém ročníku.

Co říkáte na nový formát ligy?

Já to vítám. Odehrát třicet zápasů za rok je málo. Takto se zvýší počet utkání, což je jenom dobře. I samotní hráči raději hrají, než trénují. Myslím si, že pro diváka to bude zajímavější.