„Je to obrovská škoda. Co znám Liberec, tak v letošní sezoně je nejvíc hratelný. A my si odtamtud nevezeme nic," zalitoval.

Utkání 22. kola první fotbalové ligy Slavia Praha - Sparta Praha 2. dubna v Praze. Zleva Michal Frydrych ze Slavie a Václav Kadlec ze Sparty.
Sparťan Kadlec v derby ukončil střelecký půst: Tři body by byly sladší

Určila ráz utkání rychlá branka soupeře?
Asi nás to trochu ovlivnilo, ale zásadní problém byl v řešení našich útoků. To jsme neměli celou dobu dobré. Vytvořili jsme si slibné akce, ale vůbec je nezvládali slušně zakončovat. Prvních dvacet minut jsme doslova prošustrovali a teprve pak začali hrát to, na čem jsme se před zápasem domluvili.

Co vám chybělo k tomu, abyste soupeře znervóznili?
Jednoznačně branka. Vybavuji si asi čtyři solidní možnosti, ale finálka byla opravdu špatná. My jsme dobře věděli, že do toho bude Liberec šlapat, přesto jsme tomu nezabránili a v koncovce sami selhali. Tohle si budeme muset vyříkat, je potřeba zase začít jezdit po zadku. Ještě je osm kol, takže ve hře zbývá spousta bodů. Nechceme zůstat na současném stavu.

Proč se vám finální řešení útoků nedařilo, když proti Plzni to šlo, a v Jihlavě jste dokonce dali čtyři góly?
To kdybychom věděli. Občas se nám to takhle přihodí, myslím, že na podzim na Slavii to bylo podobné. V jednom zápase nám to nejde, a naopak v dalším proměníme všechno, což se nám stalo třeba v Hradci nebo v té Jihlavě. Musíme na tom zapracovat, protože body z Liberce neležely vysoko. O to víc nás to musí štvát.

Utkání 22. kola první fotbalové ligy SK Slavia Praha - AC Sparta Praha, 2. dubna v Praze. Milan Škoda ze Slavie (uprostřed) se raduje z vyrovnávacího gólu.
Vyhrocené derby. Autor sporné penalty Slavie Škoda: Věřil jsem si

Neznačí další porážka pokles formy?
Já myslím, že ne. My v tom Liberci nehráli zase úplně špatně, ale něco tomu chybělo, to je pravda. Nějaká nadstavba, překvapivé řešení útoku. Na druhé straně on ani soupeř si toho moc nevytvořil. Naše chyba, že jsme z toho něco nevytěžili. Teď musíme zabrat doma.

Ale čeká vás Slavia, která hraje o titul.
To je fakt, ale věřím, že tam se vybudíme k absolutnímu maximu. Zase bude plný dům, atmosféra bude úžasná a já doufám, že odvedeme podobný výkon, jako proti Plzni, ne-li lepší.