V Řecku se Liberec pokusí částečně napravit nepovedený ligový podzim, po němž je jen dva body od sestupu.

"Všichni jsme rádi za tenhle zápas, že ho můžeme odehrát, že sezona pro nás neskončila ligovou porážkou v Jihlavě. Máme možnost to ještě trochu odčinit, i když podzim se nebude hodnotit pozitivně. Můžeme tomu dát menší růžové brýle, kdybychom postoupili," řekl na tiskové konferenci Pokorný.

"Musím říct, že po porážce ve Florencii už jsme moc nevěřili. Ale výhrou doma nad Karabachem jsme se dostali do pozice, že ta šance mi nepřijde nereálná. Musí se sejít více věcí, ale já tomu furt věřím. Doufám, že budeme odlétat s postupem," přál si Pokorný.

PSALI JSME: Liberci se vrací Sýkora: Už mě svrběly nohy. Odejde v zimě z Liberce?

Na stadionu bude asi divočina

Jeho celek potřebuje k postupu vyhrát a zároveň doufat, že Karabach v souběžně hraném duelu prohraje s Fiorentinou. "Pro nás je důležitější, co se bude dít tady na stadionu, co dokážeme ovlivnit. Co se bude dít tam, to si necháme asi až po konečném hvizdu. Já to během zápasu nebudu chtít vědět," uvedl Pokorný.

Těší se na fanoušky PAOK, kteří jsou nechvalně proslulí svými excesy. "Hned když nám nalosovali PAOK, všichni jsme koukali na youtube. Viděli jsme spoustu záznamů, fanoušci tady předvádějí velké věci. Hrozně jsme se na to těšili a doufali, že v posledním zápase o něco půjde. Že budeme hrát o postup, aby jich přišlo co nejvíc. To se vyplnilo. Může nám to pomoci jako na Hajduku," zavzpomínal Pokorný na loňskou výhru ve Splitu.

Jubilejní zápas v Evropě

V této sezoně Evropské ligy odehrál Pokorný čtyři vítězné zápasy předkol a poslední duel s Karabachem, který skončil 3:0. "Je možné, že nám evropský styl fotbalu sedí víc, že tolik nedobýváme. Ve většině utkání jsme jako outsider, možná nám ta pozice svědčí víc. Už i vloni jsme měli v pohárech dobrou bilanci," řekl Pokorný.

Liberec v Soluni čeká v součtu s dřívějším Pohárem Intertoto jubilejní 100. pohárový zápas. "Já si pamatuji ten s druhým soupeřem Liverpoolem. Byl jsem na tribuně s rodiči a neměl jsem místo, takže jsem musel sedět na klíně, aby mě tam vůbec pustili. Tu dobu asi nikdo nečekal, že takováhle série sto zápasů se podaří v tak krátké době," zavzpomínal Pokorný na utkání ze sezony 2000/01.

TAKÉ ČTĚTE: Liberec čeká peklo v 'Hrobce'. Vzduchem tam létá všechno možné