Zkušený defenzivní záložník kvůli zranění zadního stehenní svalu nezasáhne ani do podzimní prvoligové derniéry, v níž Brno v sobotu od tří hodin odpoledne přivítá Karvinou. „Prodělal jsem kontroly, čekám na výsledky, ale nevypadá to dobře. Doteď jsem netrénoval, na sobotu jsem mimo," sdělil Polák Deníku Rovnost.

Kvůli pnutí ve stehně raději střídal už po hodině předchozího utkání s Příbrami. „To jsem ještě hrál, jen jsem cítil nějaké tahání, že se může něco stát. Teď se bohužel stalo, přitom jsem naopak necítil vůbec nic, zranění přišlo zničehonic," nechápal pětatřicetiletý fotbalista.

Čeká ho delší přestávka, patrně až do startu zimní přípravy. „Říká se, že svalová zranění potřebují delší pauzu, čtyři až šest týdnů. Pokusím se dát co nejdřív do kupy, abych brzy začal nabírat kondici," pronesl Polák.

Šestnáct let vrcholového sportu

Na jaře v německém Norimberku laboroval se zraněným lýtkem, které jej připravilo také o úvodní čtyři kola aktuálního ročníku. „Poslední dobou je toho trošku moc a není to příjemné. Před půlrokem jsem neměl tak často zranění. Nevím, proč to tak je," uvažoval bohunický odchovanec.

Svou daň už si možná vybírá také šestnáct let vrcholového fotbalu. „Není to jednoduché v tomto věku, člověk je už opotřebovaný. Experti udělají vyšetření a pokusí se zjistit příčinu zranění. Můžou přijít z přetížení a kompenzace něčeho. Připraví pro mě program, aby se mi nestávaly takové věci, abych držel," vyhlížel mistr Evropy do 21 let z roku 2002.

Po nepovedeném podzimu nepanikaří

Bez pilíře ve středu hřiště se v tabulce čtrnáctí fotbalisté Zbrojovky v sobotu postaví sedmé Karviné.

„Na tabulku není pěkný pohled a bylo by super vyhrát, na druhou stranu ještě bude jarní část. I když se to kritikům nelíbí, pořád máme dost zápasů před sebou. Jde sice o nepovedený podzim, ale nemusíme věšet hlavu. Do zápasu s Karvinou dáme co nejvíc a věřím, že zvítězíme. Potom od fotbalu vypneme a v zimě se připravíme, aby se nám hlavně doma nestávaly podobné výsledky jako na podzim. Přijedou k nám jiní soupeři a musíme sbírat body," doplnil Polák.