Poborský, který pochází z Třeboně a hrál za Spartu i Slavii, naznačil své ambice už loni. Nejvyšším manažerem se chce stát proto, že vnímá sílící kritiku veřejnosti. "Už se mi nelíbí dlouhodobě stagnující stav českého fotbalu," říká k tomu člen stříbrného týmu z Eura 1996.

Osmačtyřicetiletá legenda je rozhodnuta přijmout roli prvního muže českého fotbalu. "Čekají nás svobodné volby, hnutí ukáže a rozhodne si samo, koho by chtělo ve vedení," podotýká.

Bývalý reprezentant naslouchá hlasu těch, kteří chtějí vylepšit dojem českého fotbalu. "Uvidí se, kam se má fotbal ubírat."

Rodák z jihu Čech se ve fotbalovém prostředí pohybuje odmala, jeho výkony v renomovaných klubech v čele s Manchesterem United mu získaly respekt u odborné veřejnosti na celém světě.

Teď ale pracuje pro ty, které kritizuje - potkával Romana Berbra, někdejšího místopředsedu asociace. A kritizovaného Martina Malíka, stávajícího bosse. Zodpovědný však byl hlavně za mládežnické akademie a reprezentace.

"Ve fotbale jsem celý život. Tady já cítím velkou šanci, jsem připravený v něm být dál, chci pro fotbal pracovat  a chci mu dál vracet to, co mi dal."