Poborský, který pochází z Třeboně a hrál za Spartu i Slavii, naznačil své ambice už loni. Nejvyšším manažerem se chce stát proto, že vnímá sílící kritiku veřejnosti. "Už se mi nelíbí dlouhodobě stagnující stav českého fotbalu," říká k tomu člen stříbrného týmu z Eura 1996.

Osmačtyřicetiletá legenda je rozhodnuta přijmout roli prvního muže českého fotbalu. "Čekají nás svobodné volby, hnutí ukáže a rozhodne si samo, koho by chtělo ve vedení," podotýká.

Karel Poborský
Poborský chce vést český fotbal. Jsem nejlepší kandidát, vzkázala legenda

Bývalý reprezentant naslouchá hlasu těch, kteří chtějí vylepšit dojem českého fotbalu. "Uvidí se, kam se má fotbal ubírat."

Rodák z jihu Čech se ve fotbalovém prostředí pohybuje odmala, jeho výkony v renomovaných klubech v čele s Manchesterem United mu získaly respekt u odborné veřejnosti na celém světě.

Teď ale pracuje pro ty, které kritizuje - potkával Romana Berbra, někdejšího místopředsedu asociace. A kritizovaného Martina Malíka, stávajícího bosse. Zodpovědný však byl hlavně za mládežnické akademie a reprezentace.

"Ve fotbale jsem celý život. Tady já cítím velkou šanci, jsem připravený v něm být dál, chci pro fotbal pracovat  a chci mu dál vracet to, co mi dal."