Roman Berbr

Nejskloňovanější jméno celé kauzy. Až do 19. října místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR), šéf Plzeňského krajského svazu. Vyučený mlýnský montér a bývalý prvoligový a mezinárodní rozhodčí a člen StB. Ač ve fotbale nezastával nejvyšší post, už dlouho byl považován za toho, kdo tahá za nitky v českém fotbale. Mimochodem, první korupční případ spojený s jeho osobou se datuje do 90. let!

Roman Rogoz

Sportovní ředitel v druholigovém Vyšehradu, který měl uplácet fotbalisty i rozhodčí. Často si k tomu vybral prostředí hotelu Pyramida pod Strahovem… Ale pozor, ve fotbalových kuloárech je to protřelý mazák - ostatně policisté jej nesledovali poprvé. Jako manažer příbramského klubu se měl pokusit podplatit hráče Českých Budějovic. Soud mu to však neprokázal a obvinění jej zprostil.

Tomáš Grimm

Fotbalový rozhodčí původem z Rokycan, na nějž nemají dobré vzpomínky třeba mladí sparťané či fotbalisté Rakovníka, Převýšova nebo Písku. Tam si na něj dokonce vyšlápl jeden z fanoušků a počastoval jej pěstí. Často rozhodoval zápasy s kolegou a dalším obviněným Markem Janochem. Zajímavost? Na svém autě ale vozil SPZ se zněním FA1R PLAY.

Michal Káník

Fanoušci si jej mohou pamatovat třeba z jeho působení v Českých Budějovicích či v Plzni. Celkem dobře to zná ale i u soudu. Kromě podmínky za krácení daně dostal i tři roky natvrdo za manipulování zápasů. Jenže pozor - justice prý tehdy chybovala. Nejvyšší soud řešil a pak i vyhověl stížnosti. Za Káníka "orodoval" někdejší ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Miloš Vitner

Sekretář krajského fotbalového svazu Ústeckého kraje. Ještě na konci září mával zápas Slavie proti Slovácku. Na této pozici by se podle vlastních slov rád objevil i v mezinárodním fotbale (jenže zatím má mezi elitou jen 29 zápasů). V problémech se ocitl kvůli druholigovému utkání Vyšehradu proti Chrudimi, kde měl spolu s dalšími přijmout úplatek.

Petr Klupák

Ředitel litoměřické školy, respektovaný člověk tamtéž… Jenže 30. května měl podle detektivů převzít 150 tisíc korun za to, že ovlivní zápas Vyšehradu proti Líšni ve prospěch prvních jmenovaných. S praporkem běhá i v nejvyšší soutěži - na začátku října byl coby asistent u prvoligového utkání Opavy proti Teplicím. 

Jiří Houdek

Jedno z nejznámějších rozhodcovských jmen v kauze. Letos sice stihl jako hlavní zatím jen jedno utkání a třikrát byl u videa, ale dohromady má v lize odpískáno už přes šedesát zápasů. Do povědomí veřejnosti se dostal nedávno, když jej olomoučtí fotbalisté nařkli, že jejich zápas proti Českým Budějovicím řídil pod vlivem alkoholu.

Robert Hájek

Zkušený pomezní rozhodčí. Před čtyřmi lety byl ale vyřazen z prvoligové listiny. Pískal nižší soutěže, kupodivu, ač Moravák, v české části českého soutěžního systému. Mezi jinými třeba zápas Vyšehradu proti Živanicím, o který se nyní zajímá policie.

Marek Janoch

Ani na něj nemají dobré vzpomínky fotbalisté béčka Sparty, ale ani Motorletu, který prohrál 3:8. S kým? Možná málokoho překvapí, že s Vyšehradem, v přípravě. A jen tak na okraj - patří k rozhodčím, kteří se s Viktorií Plzeň podívali na venkovní vystoupení v Lize mistrů.

Martin Svoboda

Známé jméno už z minulých let. Leckdo jej zná díky přezdívce Chřestýš. I on se z problémů se zákonem zatím vždy dostal. Vzpomínáte na kauzu z roku 2012, kdy jej dvojice rozhodčích v čele s Tomášem Adámkem nařkla, že se je měl snažit uplatit? Tehdy to byla ona "Křetínského brašna". Soud se konal v roce 2014, nestačil notářský záznam a Svoboda odcházel očištěn.

Zdeněk Koval

Bydlí v Praze, píská od roku 1993, podle dotazníku rád cestuje a volný čas tráví s rodinou. Jinak je to protřelý asistent na prvoligové scéně. Ještě začátkem října mával duel Bohemians proti Zlínu. Dohromady má v nejvyšší soutěži na kontě téměř stovku zápasů coby lajnový. 

Michal Myška

Vzpomínáte si na loňskou baráž mezi Příbramí a Brnem? Vyvolala hodně emocí a nakonec také trestů. Myška pykal za chybné mávání ofsajdů ve prospěch středočeských fotbalistů. Nějakou dobu se v lize neobjevoval, letos ale už pětkrát mával nejvyšší soutěž.

Jiří Kříž

V hledáčku detektivů uvízl i rozhodčí z nižších soutěží. Doposud své rozhodcovské zkušenosti a dovednosti zúročoval v divizních zápasech. Jmenovec Jiří Kříž píská na nejvyšší úrovni.

Pavel Vlasjuk

O poznání známější postava. Více než stovka utkání v první lize coby asistent hovoří za vše. Taky ale figuroval v utkání Příbrami se Slavií, které „proslulo“ opileckým skandálem sudích Jecha a Pilného. Do konce sezony měl tenkrát pozastavenou činnost. I on byl při zápase Vyšehradu proti Líšni, o nějž se zajímá policie.

Jan Cihlář

Třetím do party ve zmíněném duelu byl právě tenhle chlapík z Plzeňska. O utkání Vyšehradu proti Líšni se tak bude mluvit zřejmě o poznání více než prvoligovém zápase Olomouce proti Bohemians, který byl zatím jeho jediným duelem v nejvyšší soutěži.

Jiří Musil

Před dvěma lety mu bylo třicet - a už pískal prvoligový zápas. Mezi smetánku se vyšvihl z Prahy, v roce 2013 ještě řídil pražský přebor. 

Jiří Kabyl

Můžeme si jej pamatovat z trávníků coby fotbalistu, ve svém profesním životopise má i pražskou Spartu. Pak působil jako rozhodčí a nejnověji jako šéf mělnického okresního fotbalového svazu a delegát. Tuhle funkci vykonával i v zápase Vyšehradu proti Sokolovu. A podle policie si měl spolu s trojicí rozhodčích rozdělit úplatek předaný Rogozem.

Martin Uvíra

Peníze se měly slibovat i hráčům, tedy konkrétně právě Uvírovi. Tehdy byl hráčem Vltavínu, který nastoupil proti Vyšehradu. A opět podle vyšetřovatelů nebylo vše čisté a ve hře byly úplatky. Nyní je ve Zbuzanech. 

Martin Pýcha

Dělal manažera Litoměřicka, když se s ním měl spojit Rogoz, aby nasadil horší hráče do zápasu České fotbalové ligy s Vyšehradem (ten bojoval o postup). Volat měl dokonce i sám Berbr. Vyšehrad tehdy vyhrál 7:1.

Jana Štychová

A na závěr jediná žena. Má odznak FIFA, objevila se dokonce i v ženské Lize mistrů. Ale také rozhodovala střetnutí Bohemians proti Brozanům. Asi už jste uhodli, že i o tenhle zápas se v současnosti zajímají policisté.