Právě 45. severočeské derby budí tradičně hodně pozornosti, fanoušky láká, hráče baví. „Rivalita je tu cítit, jde pro nás o zápas podzimu. Diváky chceme potěšit a výhrou udělat v klubu dobrou náladu," řekl jablonecký Matěj Končal.

„Lidi tady neberou derby jako běžný zápas. Je to něco extra. Bude se bojovat o krále Podještědí. Obrovskou rivalitu mezi městy jsem začal chápat, až když jsem sem přišel. Po výhře v derby jsou na nás fanoušci hrdí. Potřebujeme to zvládnou, musíme získat body do tabulky a pokud se nám to podaří, budeme všichni šťastní," ujistil liberecký záložník Egon Vůch, podle kterého Slovan zápasy zvládá herně, ale ne výsledkově.

Střelnice uvidí zároveň konfrontaci tabulkových sousedů na devátém, respektive desátém místě.

„Derby nemá favorita a všechno se rozhodne na hřišti. Kdo udělá méně chyb, tak bude šťastnější. V týdnu jsme dělali všechno pro to, abychom v zápase získali tři body. Dopředu ale vím, že to bude hodně těžké, vzájemná utkání často bývají remízová, takže dopředu člověk nemůže říct, jak by to mohlo dopadnout," uvedl jablonecký trenér Zdeněk Klucký.

Hora bere jen tři body

Pořádná dřina čeká v sobotu i na Teplice. I proto, že v legendárním Ďolíčku nevyhrály už osm let. „Bohemka je nepříjemný soupeř, určitě to bude těžký zápas. Hrajeme u nich, přijde zase dost lidí, navíc se jí teď daří. Ale i my musíme! Tabulka je našlapaná, od čtrnáctého místa nás dělí tři body, takže i když je tam hodně týmů, tak my musíme dělat body," uvedl univerzál žluto-modrých Jakub Hora.

Ten v týmu soupeře působil. „Myslím si, že moc hráčů, se kterými jsem hrál, už tam není. Možná něco klukům slíbím pro případ vítězství, což by pro nás bylo super."

TAKÉ ČTĚTE: Vstup za 10 korun? Šumulikoski: Snad bude plno, jde nám o hodně