Jako obhájci titulu do ní vlétnou borci z Manchesteru City a poprvé od roku 2009 se pokusí zlomit prokletí šampionů. Právě v tomto roce totiž jejich městský konkurent jako poslední dokázal potvrdit nadvládu nad britskými ostrovy.

„Premier League je náš hlavní cíl. Ukáže se v ní lépe, jak stabilně dokážete hrát. V Lize mistrů stačí jedna nepozornost, která zničí celosezonní práci,“ prohlásil trenér posledních mistrů Pep Guardiola.

Matěj Vydra
Dva Češi v akci. Vydru i Čecha čeká tvrdý boj o místo

Pole konkurentů bude tradičně široké. Po úspěchu touží také druhý celek z Manchesteru, po trofeji baží londýnská část tradiční elitní šestky Tottenham, Chelsea a Arsenal. A hlavním vyzyvatelem by i podle expertů měl být Liverpool

„Panují tu velká očekávání, ale situace v lize je stále stejná. Nepřijde mi, že by United nebo City oslabily. Tottenham neprodal ani jednoho hráče a Chelsea s Arsenalem budou silnější než loni. Soutěž bude náročná,“ nepouštěl se do velkohubých prohlášení kouč Liverpoolu Jürgen Klopp.

SK Sigma Olomouc - FC Kajrat Almaty. Předkolo Evropské ligy
Sigma se do Evropy vrátila vítězně. Na Kajrat pojede s dvougólovým náskokem

Souboj o titul mezi Reds a City předpovídají také experti BBC. Všichni zapsali na první dvě místa právě tyto dva týmy, přičemž drtivá většina (21 z 24) věří Guardiolovu mužstvu.

Otazníky visí nad Chelsea a Arsenalem, které přivítaly nové muže na lavičce. Největší rozpaky však budí United. José Mourinho si během léta stihl postěžovat na vše možné, což není žádná novinka, stejně jako neatraktivní herní styl. Fanoušci jsou však už, mírně řečeno, rozpačití.

Premier LeagueZdroj: DENÍK

„Čeká nás těžký ročník. Ostatní soupeři jsou velmi silní a už teď mají fantastické kádry. Nebo investují tolik jako Liverpool, který kupuje všechno a všechny,“ rýpl si Mourinho do jednoho z rivalů, přestože během svého působení v Manchesteru utratil dvakrát tolik…

Pražská policie pátrá po fanoušcích Sparty, kteří vnikli na hrací plochu a přerušili pohárové utkání se Suboticou.
Policie hledá chuligány. Fanouškům Sparty za vběhnutí na trávník hrozí vězení

Problémem nejen pro Mourinha pak byla také absence některých klíčových hráčů v přípravě, kteří odpočívali po mistrovství světa. Všechno směřuje k pěknému dramatu.