Český záložník Jiří Kladrubský zaznamenal v odvetě druhého předkola fotbalové Ligy mistrů na hřišti kazašského Tobolu Kostanaj svou první soutěžní branku v dresu Slovanu Bratislava. Střelou zpoza pokutového území zajistil svěřencům krajana Karla Jarolíma remízu 1:1 a potvrdil postup do třetího předkola. První zápas vyhrál slovenský mistr 2:0.

Kladrubského zastihl po změně dresu začátek sezony ve výborné formě. Bývalý sparťanský defenzivní záložník se asistencí při prvním gólu podílel na triumfu v úvodním duelu na Slovensku a dnes se dočkal premiérové branky v barvách Slovanu. Po šestnácti minutách svým typickým způsobem vystřelil zhruba z osmnácti metrů a trefil se přesně k levé tyči.

Kazašský šampion sice po změně stran po vlastním gólu Štepanovského vyrovnal, ale na postupu Slovanu do další fáze to nic nezměnilo. Ve třetím předkole čeká bratislavský celek lepší z dvojice Skënderbeu Korcë - Apoel Nikósie. Kyperský tým půjde do domácí odvety s náskokem 2:0.

Kladrubský odehrál stejně jako před týdnem celý zápas, v dresu Tobolu strávil na trávníku rovněž 90 minut český stoper Štěpán Kučera. Další dva Češi v dresu Slovanu Radek Dosoudil a Tomáš Hrdlička, kterého trápilo zranění, nebyli ani na lavičce.

Kouče Jarolíma postup potěšil, ale od ofenzivních hráčů prý čekal více. "Věděl jsem, že pokud neuděláme nějaké blbosti, postup udržíme. Chtěli jsme v Kazachstánu vyhrát, ale počítá se postup. Dnes se nedokázal prosadit Filip Šebo, i proto řešíme možnosti získání posil především do útočné fáze. Čeká nás totiž nabitý zápasový kalendář," cituje bývalého kouče Slavie server sport.sk.

Na třetí předkolo se může těšit také český záložník Tomáš Jirsák z Wisly Krakov. Polský mistr podruhé porazil lotyšského šampiona Skonto Riga, po venkovní výhře 1:0 dnes doma vstřelil o gól více. Bývalý teplický středopolař se dostal na hřiště až na poslední čtyři minuty.

Ve středu je na programu zbylých pět zápasů druhého předkola. V duelu mezi islandským Breidablikem a Rosenborgem Trondheim se rozhodne o soupeři Viktorie Plzeň pro třetí předkolo, norský tým má po prvním utkání vysoký náskok 5:0.

Odvetné zápasy 2. předkola fotbalové Ligy mistrů
Flora Tallinn - Shamrock (Ir.) 0:0, první zápas: 0:1, postupuje Shamrock; Tobol Kostanaj (Kaz.) - Slovan Bratislava 1:1 (0:1) - za Slovan gól Kladrubský, první zápas: 0:2, postupuje Slovan; F91 Dudelange - Maribor 1:3 (0:1), první zápas: 0:2, postupuje Maribor; Neftči Baku - Dinamo Záhřeb 0:0, první zápas: 0:3, postupuje Záhřeb; Ekranas (Lit.) - Valletta 1:0 (1:0), první zápas: 3:2, postupuje Ekranas; BATE Borisov - Linfield (Sev. Irsko) 2:0 (0:0), první zápas: 1:1, postupuje Borisov; HJK Helsinky - Bangor City (Wales) 10:0 (2:0), první zápas: 3:0, postupují Helsinky; Litex Loveč (Bulh.) - Mogren (Č. Hora) 3:0 (1:0), první zápas: 2:1, postupuje Loveč; HB Tórshavn (Faer. ostr.) - Malmö 1:1 (0:0), první zápas: 0:2, postupuje Malmö; Wisla Krakov - Skonto Riga 2:0 (0:0), první zápas: 1:0, postupuje Wisla; Škendija (Mak.) - Partizan Bělehrad 0:1 (0:0), první zápas: 0:4, postupuje Partizan.