Ten udělal oproti zbabranému utkání v Anglii čtyři změny v základní sestavě. Na hřišti se objevili Coufal, Masopust, Zmrhal a Suchý. „Všichni čtyři to odehráli dobře, ať už Suchý, možná ten gól, nevím přesně co se stalo,“ pozastavil se nad momentem, který předcházel vyrovnávací brance Brazilců v úvodu druhé půle.

„Pravá strana, Coufal s Masopustem velmi dobře, na druhé straně Jarda Zmrhal taky odvedl slušný výkon,“ pokračoval v hodnocení hráčů, kteří se oproti zápasu ve Wembley objevili na hřišti od první minuty.

Je možné, že se stejnou sestavou vyrukuje i do dalších zápasů? „To si nejsem jistý, možná jo, možná ne, ale jsem rád, že jsem střídal šest hráčů,“ pochvaloval si, že využil možnost maximálního počtu střídání.

Kritiku jsme si zasloužili

Zhodnotil ale i komplexně celý zápas. „Jednoznačně jsem spokojenější. První poločas jsme odehráli velmi dobře, byli jsme aktivní, měli jsme šance, měli jsme vedení,“ liboval si Šilhavý. „Druhý poločas jsme nabídli soupeři laciné vyrovnání a pak už i tím vynuceným střídáním, pak se to rozbilo a soupeř získal půdu pod nohama a ještě nám přidal dva góly,“ zalitoval.

„Ale klukům za zápas nejde nic vytknout, odmakali to, byla tam velká kvalita. Prohráli jsme, ale s velice dobrým soupeřem, tak chceme jít,“ dívá se na věc optimistickýma očima.

A doufá, že si fotbalisté svým výkonem alespoň částečně udobřili fanoušci. Těch za nimi do Wembley cestovalo více než šest tisíc, po závěrečném hvizdu ale mnoho důvodů k radosti neměli. „To nás trápilo nejvíc. Po právu jsme si kritiku zasloužili po Anglii. Dneska, když lidi viděli, jak to kluci odmakali, tak to ocenili a věřím že nadále nás podpoří,“ doufá reprezentační trenér.