"Nechci, aby to vyznělo nějak vzletně, ale opravdu je pro mne čest Bohemku trénovat. Je to velký klub, nepřemýšlel jsem o tom a nehledal nějaké spekulace. I když samozřejmě vím, že situace je teď špatná a v podstatě člověk strká hlavu do oprátky. Pokud se sestoupí, tak bych pod tím byl podepsaný, ale takhle teď neuvažuji," řekl Klusáček.

Prostředí Bohemians dobře zná, v roce 2000 tam ukončil hráčskou kariéru a v Ďolíčku si následně vyzkoušel i práci sportovního manažera.

"Já se na to nekoukám z osobního pohledu, tohle je jenom další plus. Dívám se na to z pohledu, že klub potřebuje pomoct, nějakým způsobem nakopnout, získat body a posunout se v tabulce," upozornil někdejší reprezentační asistent, kterého čeká debut v roli prvoligového trenéra.

Jako hlavní kouč zatím Klusáček vedl jen Hradec Králové ve druhé lize. Post asistenta zastával ještě ve Slavii Praha, Slovácku a také v Al Ahlí ze Spojených arabských emirátů, kde působil s Ivanem Haškem. Jeho posledním angažmá byl saúdskoarabský Al Hilál.

"Určitě by bylo příjemnější nastoupit někam do klidného středu tabulky nebo do přípravy, kdy máte ještě čas si něco osahat a vyzkoušet. Tady je to naostro, liga běží hrozně rychle, ale situace taková je a nemá cenu nad tím spekulovat," prohlásil sedmačtyřicetiletý kouč.

Nevidí problém v tom, že poslední trenérská léta strávil na Arabském poloostrově. "Já osobně to jako úplný handicap nevidím, protože už přes rok jsem doma v Čechách. Některá utkání sledujete, i když jinýma očima a není to ta profesní pozornost. Základní přehled mám a myslím, že to bude dostatečné pro to, co potřebuji," ujistil Klusáček.

Bohemians prohráli všechny tři jarní zápasy a ztrácejí čtyři body na nesestupové příčky. Zlepšit se prý musejí především v ofenzivě. "Když opomenu taktické detaily, které prozrazovat nebudu, tak určitě bychom měli být víc produktivní. Těch vstřelených branek je 15, což je hrozně málo, to se pak těžko sbírají body," řekl někdejší obránce.

Debut na lavičce ho čeká v nedělním domácím zápase 20. kola proti čtvrtému Liberci. "Toho času není opravdu moc a určitě se budeme snažit nastínit nějaké základní principy, které bych chtěl do té hry dostat a které tam vidím jako trošku problémové," konstatoval Klusáček, jenž dnes vedl hráče Bohemians na prvních dvou trénincích.