Na fotbalovou reprezentaci se poslední dobou valí jedna špatná zpráva za druhou.

Nevalné výsledky, nudná hra a navíc „vrchol“ v podobě vyhazovu trenéra i šesti hráčů kádru.

V tíživé situaci se ale objevil přeci jen jeden pozitivní bod.

Nejlepší kanonýr české reprezentační historie Jan Koller uvažuje o návratu. Vloni v létě se přitom s národním týmem rozloučil.

„Teď je mrtvé období, další kvalifikace se hraje až v září a spekulovat je předčasné," prozradil Koller deníku Sport. „Ale máme tu krizovou situaci a v případě, že by postih trval a já byl osloven, tak bych o tom přemýšlel.“

Právě na pozici útočníka tlačí národní tým bota nejvíc. Z čtveřice nominovaných forvardů na kvalifikační dvojzápas se Slovinskem a Slovenskem byli za prohřešek vyřazeni hned tři. Noční pitky se účastnili Milan Baroš, Václav Svěrkoš i Martin Fenin.

Zůstal jediný, benjamínek Tomáš Necid. K němu by mohl nový trenér povolat například důrazného Romana Bednáře z anglického West Bromwiche nebo jabloneckého Davida Lafatu.

Všichni však postrádají větší zkušenosti. A právě těch má šestatřicetiletý obr Koller na rozdávání. Podle slov hráče ruské Samary není ale jeho návrat na pořadu dne.

„Teď to nemá cenu, záležet bude na novém trenérovi a na tom, koho bude mít k dispozici. A pochopitelně taky na mojí formě, musím mít pocit, že můžu pomoct,“ dodal Koller.

Rodák ze Smetanovy Lhoty by tak mohl v národním týmu oprášit spolupráci se špílmachrem bývalým kapitánem národního týmu Tomášem Rosickým, jenž by se snad měl v nejbližší době po patnáctiměsíčních zdravotních lapáliích vrátit na trávník.