Českou fotbalovou reprezentaci čeká veledůležitý podzim. Tým kouče Karla Brücknera se chystá na rozhodující boje o postup na mistrovství Evropy ve Švýcarsku a Rakousku. Jenže jedna z největších opor, monacký „kníže“ Jan Koller, vypadl ze základní sestavy a ve Francii se trápí. Jak to ovlivní složení reprezentačního útoku?

Irsko, Německo, Slovensko. Družina ze srdce Evropy vyrazí v září, říjnu i listopadu do těžkých bitev. Ale její útočná síla dostala povážlivou trhlinu. Dlouhán Jan Koller zažívá nezvyklé pocity. Zápasy „svého“ Monaka sleduje jen z lavičky náhradníků. „Pokud se to nezmění, budu muset celou situaci začít řešit,“ říká sám „Dino.“ Na rozdíl od útočného parťáka Milana Baroše, jenž začal sezonu v Lyonu gólem, se Koller možná po právu obává o místo
v sestavě Brücknerova týmu.

„Čekají nás klíčové zápasy,“ přiznal kouč v jediném rozhovoru, který před podzimní kvalifikací poskytl. V případě, že se v Monaku „nepohnou“ věci k lepšímu a český dlouhán se nedostane do patřičné formy, rýsuje se možnost poslat vedle Baroše jiného útočníka. Kdo se nabízí? Na startu sezony se skvěle uvedl sparťanský Libor Došek i ostravský navrátilec Václav Svěrkoš. V úvahu by mohl přicházet i Martin Fenin, jenž se výbornými výkony prezentoval na šampionátu v Kanadě a dvěma góly se uvedl i v prvním kole na Kladně. Proti stříbrnému „Kanaďanovi“ ale mluví mládí a téměř nulová zkušenost s evropským fotbalem.

A tak to vypadá, že reprezentační kouč na Kollera vsadí i v případě, že nebude rodák ze Smetanovy Lhoty ve stoprocentní formě. Už mnohokrát totiž Brückner své „vyvolené“ poslal do důležitých bojů tehdy, kdy tomu jejich herní zatížení či aktuální forma neodpovídaly.