Slavii čeká nová éra s Trpišovským

Největší pozornost je upřena do Edenu, kde Jaroslava Šilhavého na trenérském postu vystřídal Jindřich Trpišovský. Největší otázkou jarní části nejvyšší soutěže samozřejmě bude, jak si ambiciózní kouč na novém působišti povede.

Úkol je jasný. Zúžit kádr a zapracovat na ofenzivě. Podle zákulisních informací by klub mohla opustit dvojice zahraničních posil Altintop s Rotaněm, dlouho zraněný Švento zvažuje konec kariéry.

Takřka neomezenou pravomoc ke složení realizačního týmu i hráčského kádru dostal nový sportovní ředitel Jan Nezmar.

Novak Djokovič v prvním kole Wimbledonu.
Hvězdné návraty? Zatím spíš rozpaky. Tenis dál drtí zranění

Výhoda? Obnovil spolupráci s Trpišovským a spolu vyberou posily. „Navážu na cíle, které na Slavii jsou. Úkol je hrát co nejvíc ofenzivně a aktivně. Budeme se postupně seznamovat s týmem a cíl bude posunout těžiště co nejblíž k soupeřově bráně. Zjednodušeně řečeno útočit od první do poslední minuty, ať už s míčem, nebo na míč, když ho mít nebudeme,“ má jasno Trpišovský o způsobu hry, který se bude snažit vštípit svým novým svěřencům.

Sparta: Stramaccioni hledá posily

Všichni fanoušci Sparty byli zvědaví na to, jak zareaguje vedení klubu na hodně nepovedený podzim, a řada z nich si přála odchod italského kouče Andrey Stramaccioniho. Zapomeňte.

Trenér dostal důvěru i do jarní části a jediná změna se udála v kanceláři sportovního ředitele klubu. Tento post totiž zaujme bývalý kouč Sparty Zdeněk Ščasný, jemuž bude pomáhat Tomáš Rosický, který se rozhodl ukončit svoji bohatou kariéru.

A stejně jako v Edenu, tak i na Letné bude úkolem číslo 1 zredukovat mimořádně široký kádr.

Grafika fotbalZdroj: Redakce

„Soupisku budeme redukovat. Očekávám, že budu mít k dispozici osmnáct, dvacet hráčů, a rád bych si vytáhl i některé hráče z akademie. Neříkám, že budou hned hrát, ale chci, aby si začali zvykat,“ řekl trenér Stramaccioni.

Třinecký brankář Šimon Hrubec.
Gólman Třince Hrubec: Kouř? Myslel jsem, že hoří kostka nad plochou

Kritizovaný muž z lavičky uznal, že příchod do českého fotbalu byl náročnější, než si myslel.

„Pokud bych se mohl vrátit zpět, asi bych nenavrhoval příchod tolika cizích hráčů naráz. V Itálii a Řecku byla soutěž na rychlé přijetí cizích hráčů více připravená. Jsem si jistý, že všichni noví hráči jsou kvalitní, avšak ne pro všechny bylo snadné se srovnat s českým fotbalem. To byl jeden z důvodů, proč nám to na podzim nefungovalo,“ dodal.

Opožděným vánočním dárkem může být příchod rumunského středopolaře Nicolae Stanciuho (nezářil v Anderlechtu). Sparta o něj měla velký zájem už dříve.

Kromě zeštíhlení kádru je možné, že Sparta opět zlomí rekordy v částce za přestup do české ligy…

Bohemians a Dukla: V klidu, ale vážně

V poněkud klidnější atmosféře se vrhnou do zimní přípravy fotbalisté Dukly, a to již dnes, a Bohemians, kteří mají ještě celý tento týden volno a plní individuální plány.

Spokojenost s první polovinou sezony panuje zejména v Ďolíčku. Sedmá příčka podzimní tabulky je pro tým, který řada odborníků pasovala na sestup, skvělou vizitkou.

Slavnostní přípitek.
Sparta v tradičním derby rozstřílela Slavii

Naopak více se čekalo od Dukly, jež se potýkala s výraznější obměnou kádru, a desátá příčka s devatenácti body určitě není to, s čím mohou být na Julisce spokojení.

„Tým prošel velkou přestavbou a velmi to narušilo kvalitu hry, kterou se Dukla vždy prezentovala. V zimě, doufám, uděláme pokrok, abychom efektivitu a nebezpečnost do pokutového území zvýšili,“ přibližuje plány Dukly pro zimní přípravu trenér Jaroslav Hynek.

Fotbalisté Slavie. Ilustrační foto.
Slavie je oddlužena. Finanční ztrátu pokryl čínský majitel