Nejvíce domácí rozhořčila situace ze 17. minuty, kdy hosté srovnali na 1:1 po hře rukou. „Já jsem to měl ze špatného úhlu, ale kluci říkali, že to byla ruka," vyjádřil se k momentu Matějů. „Rozhodčí ale musíme respektovat. Nepískli to, nic se s tím dělat nedalo," mrzelo mladého obránce. „Koukal jsem na to v kabině a ruka to byla," doplnil spoluhráče Jan Kopic.

Druhým momentem byla neuznaná branka Marka Bakoše ve druhé půli. Gól neplatil kvůli ofsajdu, v němž se však slovenský útočník nenacházel. „Ten gól byl regulérní," má jasno Kopic. „Když se v takovém zápase sporné situace obrátí proti vám, tak to hodně bolí," mrzí záložníka Viktorie Plzeň.

Diváci pískali, hráči rozhazovali rukama, sudí musel řešit nelehké situace… V Doosan Areně plály velké emoce. Několik situací španělského rozhodčího bylo vyhodnoceno způsobem, který Plzeňské rozhodně nepotěšil. „Rozhodčí prostě nastavil určitý metr. Něco pustil, něco písknul…," odmítl přímou kritiku Jan Kopic. „Ve fotbale jsou emoce, hlavně v takovém zápase. Každý rozhodčí má svůj metr nastavený podle sebe," přidal se Matějů.

Výborný výkon nestačil

Hlavní trenér Plzně Roman Pivarník vyslovil na předzápasové tiskové konferenci přání, aby hráči po zápase odcházeli se vztyčenými hlavami. Ačkoliv po závěrečném hvizdu převládal na straně Viktorie smutek, nemuseli se červenomodří za svůj výkon vůbec stydět.

„V kabině jsme si řekli, že do toho musíme dát správné nasazení a bojovat srdcem. Podali jsme výborný výkon, ale na postup to nestačilo," krčil rameny Kopic. „Můžeme na sebe být hrdí, že jsme takhle makali. Hráli jsme do poslední minuty, ale bohužel to nedopadlo vítězně," sdělil svůj názor Aleš Matějů.

Právě krajní obránce hrající s trojkou na zádech vykřesal pro viktoriány v druhé půli naději brankou na 2:1. „Věřil jsem od začátku až do konce, že bychom to mohli zvrátit. Fotbal je sport, kde se může stát cokoliv. Chtěli jsme to dotáhnout alespoň do vítězného konce, což se bohužel nepovedlo. Nedá se nic dělat," smutnil zadák.

„Rvali jsme se o to, chtěli jsme alespoň vyhrát a podat dobrý výkon. Ten jsme podali, ovšem výhra už nám nevyšla," zalitoval Kopic.

Omluva za duel se Zlínem

Plzeňští však cítí, že se od tokového výkonu mohou odrazit do dalších zápasů. „Vždycky to samozřejmě může být lepší, nicméně tohle je správná cesta k lepším výkonům. Konečně nám nechyběl hlad po úspěchu a síla na balonu. Když takhle budeme hrát, můžeme se rvát o ty nejvyšší příčky," věří Matějů.

„Doufám, že jsme se fanouškům alespoň trochu omluvili za ten ligový výkon se Zlínem," říká Kopic. „Musíme pokračovat v těchto výkonech a nadále takhle makat. Fanoušci to dnes ocenili, za což jim samozřejmě děkujeme. Je škoda, že jsme alespoň nezvítězili," uzavřel hodnocení utkání křídelní záložník.

Po zápase do kabiny přišel ještě generální ředitel klubu Adolf Šádek. „Byl zklamaný, že to nevyšlo. Ale poděkoval nám za výkon," prozradil Kopic.