„Museli jsme si zvykat na úplně jinou rychlost hry. Na to vás žádný trénink ani zápas v české lize nepřipraví. Přepnout na vyšší obrátky nám trvalo skoro třicet minut," přiznal po zápase s Villarrealem Jan Kopic.

Po půlhodině hry už předváděla Viktoria proti lídru španělské ligy mnohem důstojnější partii. „Chvílemi jsme byli dokonce nebezpečnější než domácí, bohužel jsme ale v té době dostali z brejku branku. To nás opět srazilo dolů," mrzelo záložníka Viktorie.

Plzeň několikrát zatopila soupeři po standardních situacích. „Měli jsme hodně standardek okolo vápna, kterými jsme si chtěli pomoci. I když tam bylo pár závarů, žádný neskončil brankou. Chtěli jsme standardky rozehrávat na krátko, většina z nich byla nebezpečná, ale už jsme je nedokázali dohrát," uznal Kopic.

Zlomovým okamžikem zápasu byla jediná branka, kterou vstřelil po individuální akci Brazilec Baptistao. „Soupeř odvrátil můj centr a vlastně během deseti vteřin dostali gól," konstatoval trpce Kopic.

„Po našem vyloučení už bylo složité se zápasem ještě něco udělat. Villarreal vzhledem k počtu gólových šancí vyhrál zaslouženě," přiznal Kopic.

Po prohře Viktorie ve Španělsku a výhře Rapidu Vídeň nad Minskem se situace ve skupině pro Viktorii nevyvíjí optimálně. „Nejsme nyní v ideální pozici, ale teď nás čeká Rapid, se kterým se asi popereme o druhé místo," uvědomuje si Jan Kopic.