"Domácí klub nás právě informoval, že mu UEFA schválila novou patnáctičlennou soupisku pro dnešní zápas. Bude se hrát," informoval novináře tiskový mluvčí Slovanu Liberec Tomáš Čarnogurský.


FCSB měl ve středu 13 nakažených hráčů a dnes dopoledne oznámil, že k nim přibyli útočník Dennis Man, který dal v posledních dvou soutěžních zápasech hattrick, a záložník Florin Tanase. Druhý jmenovaný měl stejně jako hlavní trenér Anton Petrea pozitivní nález už v minulém týdnu, další odběry jim sice vyšly negativně, ale posledními testy oba znovu neprošli. Mužstvo dočasně vede Mihai Pintilii.


FCSB měl pouze okolo 10 hráčů do pole a v posledních hodinách se horečně snažil doplnit mužstvo. Podle serveru as.ro se nakonec majiteli klubu Gigimu Becalimu podařilo narychlo výhradně na utkání se Slovanem získat dvojici z Hermannstadtu. Jde o švýcarského útočníka Gorana Karanovice a křídelníka Davida Caiada, který má portugalský a lucemburský pas. Mužstvo doplnil také pravý obránce či záložník Gabriel Enache, jenž už v FCSB působil a nyní byl bez angažmá.

Fotbalový míč a dezinfekce. Ilustrační foto.
Bukurešť "lepí" mužstvo na Liberec. Koronavirus vyřadil už 15 hráčů


K utkání podle nařízení UEFA může tým nastoupit, pokud počet hráčů neklesne pod 13 a k dispozici je brankář. UEFA podle serveru chtěla, aby se zápas odehrál. Rumunský klub proto vzhledem k mimořádné situaci dostal výjimku a až do 15:00 tamního času mohl doplňovat tým. Podmínkou bylo, že noví hráči museli s negativním výsledkem projít testy na covid-19.


Rumunský klub ve středu požádal o odklad utkání na sobotu, což však neprošlo. Případný přesun na víkend by byl pro Liberec velkou komplikací, protože v neděli má hrát ligový duel na půdě Pardubic.


FCSB čelí obrovským koronavirovým problémům od minulého týdne. Testy před zápasem 2. předkola Evropské ligy na půdě Bačky Topola odhalily 17 nakažených, z toho devět hráčů. Klub známější pod dřívějším názvem Steaua Bukurešť hrál v Srbsku značně oslaben a postoupil až po penaltovém rozstřelu. Po prodloužení skončil divoký duel 6:6. V neděli pak FCSB v rumunské lize zdolal nováčka Arges 3:0.

4. kolo FORTUNA:LIGY: FC Zbrojovka Brno (červená - Koudelka) - SK Sigma Olomouc 2:4.
Rychle vyzbrojit! Pandemie fotbalové přestupy měnit nebude


Covid-19 se však v mužstvu šířil dál a na seznam nakažených ve středu přibylo pět hráčů. Pozitivní test mělo také několik dalších členů realizačního týmu.


Zápas s Libercem začne v 19:30 SELČ. Kvůli rekonstrukci trávníku nehraje FCSB v Bukurešti, kde sídlí, ale ve městě Giurgiu nedaleko hranic s Bulharskem. Celá kvalifikace Evropské ligy se kvůli koronavirové pandemii hraje jen na jedno utkání a bez diváků.

O postupu FCSB rozhodl proměněnou penaltou v páté sérii Dennis Man.
Šílená bitva o Liberec. Rumuny zdevastoval koronavirus, pak padlo dvanáct gólů