V místních médiích se objevily spekulace, že pravým účelem cesty šestatřicetiletého funkcionáře je předání informací FBI ohledně korupčního skandálu. K možné spolupráci s americkými úřady se však Jadue odmítl vyjádřit.

Zprávy ohledně jeho rezignace se začaly objevovat minulý týden poté, co se Jadue vrátil z neplánované návštěvy Brazílie a popřel zprávy, že odjel spolupracovat s americkými úřady. Vedení svazu se na svého předsedu obrátilo s žádostí o vysvětlení a zodpovězení otázek ohledně vyšetřování.

To ale Jadue odmítl, a tak byl vyzván k odchodu. Namísto toho požádal o měsíční zdravotní dovolenou. Krátce nato navštívili vedení svazu zástupci chilského úřadu pro vyšetřování, tamní obdoby FBI.

Bezprostředně po vypuknutí korupčního skandálu prohlásil Jadue, že je nevinný, ačkoli nebyl mezi devíti funkcionáři FIFA obviněnými z úplatkářství. Americké úřady však oznámily, že většina z deseti předsedů národních jihoamerických svazů přijala úplatky v hodnotě 1,5 milionu dolarů od marketingové firmy Datisa výměnou za každý následující finálový turnaj Copy América.

Z obdobného důvodu nedávno rezignoval šéf kolumbijského svazu Luís Bedoya, jenž byl stejně jako Jadue viceprezidentem jihoamerické konfederace CONMEBOL. Mezi devíti funkcionáři FIFA obviněnými z úplatkářství jsou i bývalí předsedové CONMEBOL Nicolás Leoz a Eugenio Figueredo.