To by znamenalo v Kosovu vyhrát. Není to nemožné, vždyť sami domácí jasně favorizují český soubor. Mají pět zraněných důležitých hráčů, to je pravda, ale především jde o psychologickou hru. Jde o druhé místo ve skupině A, o pozici za supersilnou a suverénní Anglií.

Kapitán fotbalové reprezentace Marek Suchý.
Pozor na Kosovce, varuje kapitán Suchý. Poznal je ve Švýcarsku

Trenére, kdo je favoritem?
To nechám na vás, na novinářích. Chceme zvítězit, ale jdeme do toho s pokorou a respektem. Vnímali jsme informace z domácího tábora, že Kosovo je vzhledem k absencím nyní slabé a my jsme favorit. Tím se určitě nenecháme ukolébat. Čeká nás silný soupeř, což ukázal v uplynulých zápasech.

Hraje druhý s třetím týmem v tabulce. Může to být klíčový střet?
Je možné, že na konci kvalifikace vyhodnotíme tento zápas jako nejdůležitější. Ale platí, že každý zápas je za tři body. Možná je toto utkání pikantní v tom ohledu, že nás s Kosovem dělí v tabulce jediný bod. Buď jim tedy utečeme, nebo bodový odstup zůstane, v případě porážky nás přeskočí. Naší snahou bude, abychom byli úspěšnější my.

Co musíte u Kosovců eliminovat?
Z domácích čiší hrdost, že mohou hrát za svoji zemi. V reprezentaci hrají týmově, z toho pak rostou individuality. Mají vynikající přechod do útoku, nebojí se jít jeden na jednoho, jsou obrovsky sebevědomí. Je u nich plně zastoupeno všechno, co mají hráči z jihu.

Zápas 28. kola Fortuna ligy mezi Sparta Praha a Slavia Praha, hraný 14. dubna v Praze v Sinobo stadium. fanoušci Slavia
Nezbyl na vás lístek? Pozor na překupníky

Navíc proti vám bude plný stadion. Bude to problém?
Je jenom dobře, že zápas bude mít takovou kulisu. My se toho nebojíme. Můj asistent Tomáš Galásek přímo sledoval zápas Kosova s Bulharskem. Nic extra se prý nedělo. Domácí fanoušci povzbuzovali, k žádným excesům nedošlo. My se těšíme, bude plný stadion, pomůže to oběma celkům. I když domácí budou mít v hledišti navrch.

Bude Kosovo slabší? Schází mu některé opory.
Chybí jim hráči ze základní sestavy, ale i jejich náhradníci jsou velmi silní v ofenzivě. Všechna čtyři mužstva za Anglií jsou vyrovnaná a o druhé místo se společně poperou.